Kılıçdaroğlu Erdoğan’ın adaylığına neden itiraz etmediklerini açıkladı: “Sanki YSK hukuka uygun karar verecek”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Tayyip Erdoğan'ın tartışmalı adaylığına neden itiraz etmediklerini açıklarken "Sanki biz başvuracağız, YSK hukuka, anayasaya uygun karar verecek. Yargıya, Yüksek Seçim Kurulu'na güvenmiyoruz. Bu kadar açık" ifadelerini kullandı

Kılıçdaroğlu Erdoğan’ın adaylığına neden itiraz etmediklerini açıkladı: “Sanki YSK hukuka uygun karar verecek”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada neden Tayyip Erdoğan’ın adaylığına itiraz etmediklerine değindi. Daha önce Sözcü’den Saygı Öztürk’e de konuşan Kılıçdaroğlu, benzer ifadeleri grup toplantısında tekrarladı. Kılıçdaroğlu, YSK’nin hukuka uygun karar vereceğine güvenmediklerini ifade etti ve “YSK’ya güvenseydik özel olarak sandık güvenliği için çalışmazdık” dedi.

Kılıçdaroğlu’nun konuya dair sözleri şöyle:

YSK ile ilgili söylediğim bir şey tartışılıyor. YSK’ya güvenmediğimi Mısır’daki sağır sultan duydu. YSK’nın hangi olaylarda nasıl karar vereceğini hepimiz biliyoruz. Sanki biz başvuracağız. YSK hukuka, anayasaya uygun karar verecek. Allah aşkına, akıl var mantık var. İradesini saraya ipotek eden adama hakim mi denir? Hala bunu öğrenmediniz mi?

İstanbul seçimlerini alalım. Aynı zarfın içine 4 oy pusulası konuyor. Bu beyler oturuyorlar karar veriyorlar. Talimat gelmiş, nasıl İstanbul seçimlerini iptal ederiz diye. 3’ü geçerli, 1’i geçersiz. Nereden biliyorsunuz? Saray öyle söyledi. Bazıları bu kararı aldılar. Ben de bunlar YSK’daki çetelerdir dedim. Neden çete dedim? Yasadışı bir işlemi yapmak için bir araya gelenlere çete denir. YSK değişti diyorlar. Evet, eskiden 3-4 kişi vardı iradesini satmayan, vicdanını dinleyen. Şimdi onları da büyük ölçüde temizlediler. YSK’ya güvenseydik özel olarak sandık güvenliği için çalışmazdık. Yargıya, Yüksek Seçim Kurulu’na güvenmiyoruz. Bu kadar açık.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur