İzmir Halkevleri’nden “Son evim” projesi: “İlk evim, yeni evim projelerini unutun. Tarihin en büyük sosyal konut projesi”

Erdoğan'ın barınma krizine çözüm olrak ortaya attığı ancak aylık ödemeleri onbinlerce lirayı bulan ilk evim projesine yönelik parodi hazırlayan İzmir Halkevleri "son evim" projesi ile yurttaşları birlikte mücadeleye davet etti

İzmir Halkevleri’nden “Son evim” projesi: “İlk evim, yeni evim projelerini unutun. Tarihin en büyük sosyal konut projesi”

İzmir Halkevleri’nin barınma krizine yönelik yüksek kiralara üst sınır getirilmesi ve etkin şekilde denetlenmesi, ihtiyacı olan yurttaşlara yönelik kir desteği sağlanması gibi taleplerin yer aldığı imza kampanyası devam ediyor.

İzmir’in Hatay, Üçyol ve İzmirspor semtelerinde çalışmalarına devam eden Halkevleri üyeleri, haftanın çeşitli günlerinde pazar yerlerinde imza standı açıyor, yurttaşlara birlikte mücadele çağrısında bulunuyor.

İzahı yok mizahı var

Erdoğan’ın geçtiğimiz aylarda açıkladığı “ilk evim”  projesine karşı “son evim” isimli bir parodi hazırlayan halkevciler, karton kutulardan yaptıkları ev maketi ile imza kampayasına çağrıda bulundu.

Halkevleri GYK üyesi Evrim Çakır, “son evim” projesini şu sözlerle tanıttı:

İlk evim, yeni evim projelerini unutun. Tarihin en büyük sosyal konut projesi #SonEvim 🏠

Asgari ücretliler, işsizler, emekliler, memurlar, gençler; hayalinizi gerçek kıldık!

İzahı olmayan bu yaşadığımız hayatın mizahı olur mu dedik. Geçinemiyoruz, barınamıyoruz, beslenemiyoruz. Her gün daha fazla yolsullaşıyoruz. Artık yeter! İnsanca yaşamayı hak ediyoruz. Hakkımız olanı almak için herkesi yan yana gelmeye, itiraz sesini yükseltmeye çağırıyoruz.

Sendika.Org (Video: Berkcan Zengin)

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur