DİSK Basın-İş: “Hedef gösterilen üyemiz Yıldız Yazıcıoğlu yalnız değildir!”

"Sinan Ateş'in 11 yıl danışmanlığını yaptığı MHP Milletvekili İsmet Büyükataman'ın cinayetle ilgili tek bir söz etmek yerine, cinayeti sorgulayan gazeteciyi hedef alması şaşırtıcı değil, kendini açık eden bir tutum" diyen DİSK Basın İş, Büyükataman hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını duyurdu

DİSK Basın-İş: “Hedef gösterilen üyemiz Yıldız Yazıcıoğlu yalnız değildir!”

Gazeteci Yıldız Yazıcıoğlu, TBMM’de MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye Ülkü Ocakları eski Başkanı Sinan Ateş’e yönelik suikastle ilgili soru yönelttiği için hedef gösteriliyor.

MHP grup toplantısı sonrasında Yazıcıoğlu’nun Sinan Ateş cinayeti üzerine soru sormaya çalışması üzerine Bahçeli, “Hadi işine bak” diyerek soruları yanıtlamayı reddetmiş, Bahçeli’nin yanındaki MHP’li vekiller de Yazıcıoğlu’nu iterek uzaklaştırmıştı.

MHP Milletvekili İsmet Büyükataman da Yazıcıoğlu’nu hedef alarak, “Kimi zaman gazeteci, kimi zaman da siyasetçi maskesiyle karşımıza çıkan sicili kabarık operasyon elemanlarının yaptıkları gazetecilik faaliyeti değil, Türkiye karşıtı başkentlerden fonlanan provokatör eylemlerdir” dedi.

Büyükataman’ın tehdidi üzerine bir açıklama yapan DİSK Basın İş, “Sinan Ateş’in 11 yıl danışmanlığını yaptığı MHP Milletvekili İsmet Büyükataman’ın cinayetle ilgili tek bir söz etmek yerine, cinayeti sorgulayan gazeteciyi hedef alması şaşırtıcı değil, kendini açık eden bir tutum” diyerek, Büyükataman hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını duyurdu.

Açıklamanın tam metni:

Yıllardır parlamento muhabirliği yapan üyemiz Yıldız Yazıcoğlu’nun soru sormasını “fiziki” olarak engellemeye çalışan siyasetçiler, basını susturmaktan utanç duyacaklarına gazeteci arkadaşımızı, arkalarındaki siyasi güce ve karanlık ilişkilere güvenerek hedef haline getirmekten geri durmuyorlar.

Evet biz biliyoruz, Sinan Ateş cinayeti soruları MHP’yi rahatsız ediyor. Gözaltına alınanların MHP ile ilişkileri ortada zira.

Evet biz biliyoruz, MHP’ye soru sormak, MHP’yi sorgulamak gazeteciler için hep tehlikeli oldu, dövülen gazetecilerden biliyoruz.

Sinan Ateş’in 11 yıl danışmanlığını yaptığı MHP Milletvekili İsmet Büyükataman’ın cinayetle ilgili tek bir söz etmek yerine, cinayeti sorgulayan gazeteciyi hedef alması şaşırtıcı değil, kendine açık eden bir tutum.

Bir zamanlar “Bazı kitaplar bombadan da tesirli” siyasetinin gazetecilere hapis cezası olarak döndüğünü biliyoruz.

Bir suda iki kez yıkanılmaz!

“Provokatör” yaftası gerçek gazetecilere bulaşmaz.

“Tetikçiliği” gerçek gazeteciler yapmaz, ama siyasetçiler yapar!

İsmet Büyükataman’ı teşhir ediyoruz, gazeteci Yıldız Yazıcıoğlu’nu tehdit etti, hedef gösterdi. Belki bir yerlere “görev” verdi.

Suç duyurusunda bulunacağımızı açıklıyoruz.

Gazetecilerden elinizi çekin!

İlgili haber:

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur