Biyogaz santrali yapımına direnen Çapaklı halkının avukatı Seçil Ege’ye beraat

Salihli’nin Çapaklı köyüne yapılmak istenen biyogaz santraline karşı sürdürülen direnişte halkın avukatlığını yürüten Halkevleri Ekoloji Sekreteri Seçil Ege, otomobiliyle yolu geçişe kapatarak şirket araçlarının geçişine izin vermeme iddiasıyla yargılandığı davadan beraat etti

Biyogaz santrali yapımına direnen Çapaklı halkının avukatı Seçil Ege’ye beraat

Salihli’nin Çapaklı köyüne yapılmak istenen biyogaz santraline karşı sürdürülen direnişte halkının avukatlığını yürüten Halkevleri Ekoloji Sekreteri Seçil Ege, otomobiliyle yolu geçişe kapatarak şirket araçlarının geçişine izin vermeme iddiasıyla 2911 sayılı toplantı ve gösteri yürüyüşleri kanununa muhalefetten yargılanıyordu.

Salihli Adliyesi’nde görülen duruşmaya Halkevleri MYK üyeleri Rüya Kurtuluş ve Hasan Pulat, Halkevleri Hukuk Dairesi’nden avukatlar ve yaşam savunucuları katıldı. Mahkeme heyeti Ege hakkında beraat kararı verdi.

Karar sonrası adliye önünde açıklama yapan Av. Yıldıray Çıvgın yaşam savunucularına teşekkür ederek şunları söyledi:

Salihli’nin Çapaklı köyünde biyogaz tesisine direnenleri temsil eden meslektaşımız Seçil Ege’nin yargılamasına katıldık. Bu yargılamada meslektaşımız beraat etti. Ancak biliyoruz ki bu davaların kendisi çevre mücadelesine gözdağıdır. Çevre mücadelesini yargılamaya çalışmaktır. Çevre mücadelesine avukatlık yapan avukatlara gözdağı ve onları yıldırma çalışmasıdır. Bu ne ilk yıldırma politikası ne de son olacak. Bu nedenle çevre mücadelesini savunmaya devam edeceğiz.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur