Barutçu Tekstil’de 5 işçi daha işten çıkarıldı, direniş devam ediyor

Bursa Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan Barutçu Tekstil’de sendikaya üye olan işçiler işten atılmaya devam ediyor. İşçiler, 79 gündür fabrika önünde direniyor

Barutçu Tekstil’de 5 işçi daha işten çıkarıldı, direniş devam ediyor

Hak-İş’e bağlı Öz İplik-İş Sendikası’na üye oldukları için işten çıkarılan 4 kadın işçinin Barutçu Tekstil önündeki direnişi sonlanmışken yine Barutçu Tekstil ile aynı yerde Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan Turkuaz Tekstil’de sendikalaştığı için işten atılan Öz İplik-İş üyesi işçi fabrika önünde eylem başlatmıştı. 29 Aralık günü Barutçu Tekstil’de 3 kadın işçi daha işten atıldı. İşçiler tekrar direnişe geçme kararı aldı. Bu esnada 2 kadının daha işten çıkarıldığı öğrenildi. Toplam 9 kadın yeni yıl ile birlikte Barutçu Tekstil önünde direnişe devam ediyor.

Bursa’da Turkuaz Tekstil ve Barutçu Tekstil işçileri yeni yılı direnişle karşıladı

Barutçu Tekstil ve Turkuaz Tekstil’de sendikalaştıkları için işten atılan Öz İplik-İş üyesi işçiler yeni yılı direnişle karşıladı.

Bursa Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan Barutçu Tekstil’de sendikalaştıkları için işten atılan Öz İplik-İş üyesi kadın işçilerin fabrika önünde başlattığı direniş devam ediyor.

Daha iyi koşullarda çalışmak için sendikaya üye olan işçiler 31 Aralık günü beraber eylemdeydi.

Direniş alanında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’e seslenen Öz İplik İş Sendikası Örgütlenme Uzmanı Serkan Açıcı, “Mecliste bütçe görüşmelerinde söylediğiniz sendikalaşma anayasal bir haktır. İşçiler sendikalaştıkları için işten çıkarılamaz demiştiniz. Burada 7 kadın sendikalaştıkları için işten çıkarıldılar. Sayın çalışma bakanım sizi göreve davet ediyorum” dedi.

Barutçu Tekstil önündeki direniş çadırında nöbet eylemi bugün (3 Ocak) de 79. gününde devam ediyor.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur