Barutçu Tekstil direnişi patronun engelleme girişimlerine rağmen 82. gününde

Barutçu Tekstil direnişi 82. gününde devam ederken patron, fabrikanın araçlarını direniş alanına çektirerek direnişi ve direnişin görünürlüğünü engellemeye çalıştı. Ancak işçiler yolu trafiğe kapatınca patron araçları çekmek zorunda kaldı

Barutçu Tekstil direnişi patronun engelleme girişimlerine rağmen 82. gününde

Bursa’da bulunan Barutçu Tekstil’de 9 işçinin sendikaya üye oldukları için işten çıkarılmalarının ardından başattıkları direnişin 82. gününde. Fabrika önünde direniş sürerken patron, fabrikanın araçlarını direniş alanına çektirerek direnişi ve direnişin görünürlüğünü engellemeye çalıştı.

İşçiler patronun bu hamlesine karşı yolu trafiğe kapattı. İşçilerin bu hamlesinin ardından polis devreye girerek araçları çektirmek zorunda kaldı. Araçların çekilmesinin ardından işçiler halaylarla direnişlerini sürdürdü.

Fabrika önünde yapılan açıklamada sendikalı olmanın Anayasal bir hak olduğu ifade edilirken direnişin bir Anayasal hakkı kullanmak için yapıldığı vurgulandı. Dünya çapında markalara üretim yapıldığına dikkat çekilirken bu şirketlerin kurallarının da ihlal edildiği hatırlatıldı.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur