Bahçeli’nin Sinan Ateş cinayetini soran gazeteciye cevabı: “Hadi, işine bak”

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, grup toplantısı sonrası gazeteci Yıldız Yazıcıoğlu'nun Sinan Ateş cinayeti üzerine soru sormaya çalışması üzerine "Hadi işine bak" diye cevap verdi

Bahçeli’nin Sinan Ateş cinayetini soran gazeteciye cevabı: “Hadi, işine bak”

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada HDP’nin kapatma davasına değindi. Anayasa Mahkemesi’nin HDP’nin davada kararın seçim sonrasına bırakılması talebini 25 Ocak’ta görüşeceğini açıklaması üzerine Bahçeli, bu süreci de fazla buldu. “Bu neyin görüşmesi, neyin arayışı, neyin hazırlığıdır?” diyen Bahçeli, AYM’nin bir an evvel HDP’yi kapatma kararını vermesi gerektiğini ifade etti. Bahçeli şunları söyledi:

Anayasa Mahkemesi’nin HDP’nin talebiyle 25 Ocak 2023 tarihinde kapatılma davasının seçim sonrasına bırakılmasını görüşecek olması adalet ilkelerine tamamıyla aykırıdır. Bu neyin görüşmesi, neyin arayışı, neyin hazırlığıdır? Anayasa Mahkemesi şehitlerimizin dökülen kanlarını da seçim sonrasına bırakmayı görüşecek midir? HDP kapatılmalıdır, hem de vakit kaybetmeksizin bu bölücü ve terör yatağı kurutulmalı, hukuken defteri dürülmeli, kapısına kilit asılmalıdır. HDP’nin isteğiyle Anayasa Mahkemesi’nin davayı sulandırması doğru değildir.

Erdoğan’ın üçüncü kez adaylığı

Bahçeli konuşmasının devamında Tayyip Erdoğan’ın üçüncü kez aday olması yönündeki tartışmalara değindi. Erdoğan’ın tekrar aday olamayacağını iddia edenleri “hukuk cahili” ilan eden Bahçeli, değişiklik yapılan seçim kanunun geçerli olmayacağını düşünenleri de “demokrasi kaçkını, hukuk tanımaz” olarak nitelendirdi.

Sinan Ateş sorusuna cevap: “Hadi işine bak”

Grup toplantısı sonrasında gazeteci Yıldız Yazıcıoğlu’nun Sinan Ateş cinayeti üzerine soru sormaya çalışması üzerine Bahçeli, “Hadi işine bak” diyerek Yazıcıoğlu’nun soru sormasına izin vermedi. Bahçeli’nin korumaları da Yazıcıoğlu’nu uzaklaştırdı.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur