Akşener’den Sinan Ateş çıkışı: “Failleri örtbas etmeye çalışıyorlar, yine savcılar değişiyor, yine bir katil dışarıda”

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Sinan Ateş cinayetine ilişkin soruşturmanın sağlıklı ilerletilmediğini ifade edip Erdoğan'ı hedef aldı. Akşener, "Failleri örtbas etmeye çalışıyorlar, yine savcılar değişiyor, yine bir katil dışarıda. Sen bostan korkuluğu musun sayın Erdoğan?" dedi

Akşener’den Sinan Ateş çıkışı: “Failleri örtbas etmeye çalışıyorlar, yine savcılar değişiyor, yine bir katil dışarıda”

Sinan Ateş cinayetinin sonrasında ‘ailenin ricası’ diyerek sessiz kalan İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, cinayete ilişkin 26 gün sonra ilk defa konuştu. Partisinin grup toplantısında konuya değinen Akşener, soruşturmanın sağlıklı ilerlemediğini ifade ederek Tayyip Erdoğan’ı hedef aldı. Akşener şunları söyledi:

Başkentin göbeğinde aşağılık bir suikastle bir vatan evladına kıydılar! Üstelik bunu herkesin gözü önünde yaptılar. Ve şimdi de devletin gücünü kullanarak gerçek failleri örtbas etmeye çalışıyorlar. Her zaman olduğu gibi yine savcılar değişiyor. Her zaman olduğu gibi yargı yine bir sopa olarak kullanılıyor. Her zaman olduğu gibi yine bir katil dışarıda geziyor. Sen bostan korkuluğu musun sayın Erdoğan? Kendine gel! Bu nasıl bir yargı sürecidir? Bu nasıl bir hukuk devletidir? Bu nasıl bir devlet yönetimidir?

Sinan Başkan’ı unutacağımızı zannediyorsan çok yanılıyorsun. Susmayacağız! Kabullenmeyeceğiz! Unutmayacağız! Gerçekler ortaya çıkana kadar bu olayın peşinde olacağız. Bunu da böyle bilesin.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur