Üniversiteliler topladıkları oyuncaklarla Bartın’da yeni yıl şenliğinde: “Okumuş insan halkın yanındadır”

Öğrenci Kolektifleri ve Üniversiteli Feminist Kolektif'ten üniversiteliler "Okumuş insan halkın yanındadır" kampanyası kapsamında topladıkları oyuncaklarla yakın zamanda madenci katliamının yaşandığı Bartın'da çocuklarla yeni yıl şenliği düzenledi

Üniversiteliler topladıkları oyuncaklarla Bartın’da yeni yıl şenliğinde: “Okumuş insan halkın yanındadır”

Öğrenci Kolektifleri ve Üniversiteli Feminist Kolektif, Okumuş İnsan Halkın Yanındadır kampanyası kapsamında yakın zamanda madenci katliamının yaşandığı Bartın’da yeni yıl şenliği düzenledi. Ankara’da kampüslerde ve çeşitli yerlerde Bartın’daki çocuklara götürecekleri oyuncakları toplayan üniversiteliler Bartın merkez, Amasra ve Ahatlar köyüne gitti.

Milli Eğitim’den engel

Üniversiteliler ilk durakları olan Bartın merkezde Milli Eğitim Müdürlüğü’nün engeliyle karşılaştı. Etkinlik öncesinde Bartın’da Fatih İlkokulu Müdürü’yle konuşan üniversiteliler, okulun spor salonunda bir etkinik yapmak üzere sözleşti. Ancak üniversiteliler okula varmadan bir saat önce Milli Eğitim Müdürlüğü’nden okul müdürüne bir telefon geldi. “İzinleri yok, yaptırmayın” talimatı aldığını ifade eden okul müdürü, çocukları spor salonuna indirmedi. Üniversiteliler keyfi engel üzerine okul önünde açıklama yaptı.

Amasra ve Ahatlar köyünde çocuk buluşmaları

“Engellemenin amacını çok iyi biliyoruz ama kabul etmiyoruz” diyen üniversiteliler, Amasra ilçesinde ve Ahatlar köyünde çocuklarla buluşmaya devam etti. Amasra Eğitim Sen temsilciliğinde çocuklarla bir araya gelen üniversiteliler çocuklara topladıkları oyuncakları ve Uçurtma Çocuk Dergisi dağıttı.

Çocuklarla oyunlar oynayıp dans eden üniversitelilerin sonraki durağı da Ahatlar köyü oldu. Üniversiteliler köyde kapı kapı dolaşarak oyuncakları ve dergileri dağıttı. Köylülere

Çocuk buluşmalarından kareler

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur