Kadınlar istismara karşı Kocamustafapaşa ve Trabzon’da sokakta: “Çocukların düşlerini karanlığa teslim etmeyeceğiz”

İsmailağa Cemaati'ne bağlı Hiranur Vakfı'nda yaşanan çocuk istismarına karşı kadınlar İstanbul Kocamustafapaşa'da ve Trabzon'da sokağa çıktı

Kadınlar istismara karşı Kocamustafapaşa ve Trabzon’da sokakta: “Çocukların düşlerini karanlığa teslim etmeyeceğiz”

İsmailağa Cemaati’ne bağlı Hiranur Vakfı’nda yaşanan çocuk istismarına karşı tepkiler sürerken kadınlar İstanbul Kocamustafapaşa’da ve Trabzon’da sokağa çıktı.

“İstismarın istisnası olur mu?”

Fatihli Kadınlar’ın çağrısıyla Kocamustafapaşa Meydanı’na çıkan kadınlar yaptıkları konuşmalarda çocuk istismarının AKP iktidarında sistematik hale geldiğini ifade etti. Daha önce gündeme gelen başka istismar vakalarını da hatırlatan kadınlar, Ensar Vakfı’nda yaşanan istismarın ardından Aile Bakanı’nın “Bir kereden bir şey olmaz” sözlerine gönderme yaparak “İstismarın istisnası olmaz” dedi.

Derya Yanık’ın konuyu ‘siyaset dışı’ tutan açıklamalarına da tepki gösteren kadınlar “Bu ülkede iktidarından yargısına kadar herkes el birliği ile suç işliyor” dedi.

Trabzon: “Çocuk istismarına sessiz kalmıyoruz”

Trabzon’da ise kadınlar Meydan Park’taydı. Trabzon Demokratik Kadın Platformu’nun çağrısıyla toplanan kadınlar “İstismar suçtur! Çocuk istismarına sessiz kalmıyoruz” dedi.

Eylemler sürecek

Kadınların çocuk istismarına karşı eylemleri hafta sonu boyunca devam edecek. İşte il il eylem çağrıları:

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur