17. Uluslararası İşçi Filmleri Festivali 2-3 Aralık’ta Trabzon’da izleyicileriyle buluşuyor

17. Uluslararası İşçi Filmleri Festivali Trabzon'da 2-3 Aralık'ta izleyicileriyle buluşuyor

17. Uluslararası İşçi Filmleri Festivali 2-3 Aralık’ta Trabzon’da izleyicileriyle buluşuyor

17. Uluslararası İşçi Filmleri Festivali Trabzon’da izleyicileriyle buluşuyor. Trabzon Halkevi, KESK, Yeni Kuşak Köy Enstitüleri Derneği Beşikdüzü Şubesi  ve Öğrenci Kolektifleri’nin düzenleyicisi olduğu Uluslarası İşçi Filmleri Festivali 17. kez Trabzon’daki sanatseverlerle buluşuyor. 2-3 Aralık tarihlerinde gerçekleştirilecek olan festivalin gala filmi “İki Şafak Arasında” olacak. Birçok bağımsız sinema eserlerinin de gösteriminin yapılacağı festivale Trabzon Sanatevi Salon Garajı ev sahipliği yapıyor.

Festivalin ikinci günü yönetmen Mesut Kara ile Türkiye’de bağımsız sinema ve Türkiye sinemasında iş kazalarının temsili, işçi filmleri üzerine bir söyleşi yapılacak.

Trabzon Halkevi prodüksiyonuyla yönetmenliğini İbrahim Şahin’in yaptığı bakırcıların ve bakırcılığın tarihine, eski molozun tanıklıklarına bir bakış atıldığı belgesel “Moloz’da Çekiç Sesleri” de İşçi Filmleri Festivali Kapsamında gala Filminden önce Trabzon seyircisiyle buluşacak.

Grup Ahval’in de müzik dinletisi kapsamında sahne alacağı festivalin açılış programı 2 Aralık 17.30’da başlayacak.

Festivalin ikinci günü ise jürinin seçkisi kısa filmlerle devam edecek. Birçok deneysel çalışmanın da bulunduğu bağımsız sinema filmleri seçkisinin gösterimi 3 Aralık günü 12.00’de başlıyor.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur