İzmir’de kadınlar Şebnem Korur Fincancı ve tutuklu gazeteciler için sokaktaydı

İzmir Kadın Platformu'nun çağrısıyla kadınlar Alsancak Türkan Saylan Kültür Merkezi önünde bir araya gelerek TTB Merkez Konseyi Başkanı Şebnem Korur Fincancı'nın, Mezopotamya Ajansı ve Jinnews muhabirlerinin tutuklanmasına karşı ses çıkardı

İzmir’de kadınlar Şebnem Korur Fincancı ve tutuklu gazeteciler için sokaktaydı

İzmir Kadın Platformu’nun çağrısıyla kadınlar Alsancak Türkan Saylan Kültür Merkezi önünde bir araya gelerek TTB Merkez Konseyi Başkanı Şebnem Korur Fincancı’nın, Mezopotamya Ajansı ve Jinnews muhabirlerinin tutuklanmasına karşı ses çıkardı.

Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi’nin Süylemaniye şehrinde gazeteci Nagihan Akarsel’i ve Mahsa Amini’yi katleden zihniyetin aynı olduğunu ifade eden kadınlar, aynı zihniyetin Türkiye’deki yansımalarını kendilerinin yaşadıklarını belirtti. ‘Jin jiyan azadi’ sloganına tahammül edemeyenlerin molla rejiminden farksız olduğunu söyleyen kadınlar, açıklamayı şu sözlerle sonlandırdı:

Hayatın her alanındayız! Avukat kadınlar, gazeteci kadınlar,  sağlık emekçisi kadınlar olarak bugün yine buradayız! Adliyelerden, ofislerden, kampüslerden, fabrikalardan, evlerden çıkıp geldik. Birlikte güçlüyüz!  Eşitlikten, özgürlükten, laiklikten vazgeçmedik, vazgeçmeyeceğiz.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur