İstanbul Üniversitesi’nde faşist saldırı

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi önünde 6 öğrenci, 20 kişilik faşist grubun saldırısına uğradı. Yaralanan öğrenciler hastaneye götürüldü

İstanbul Üniversitesi’nde faşist saldırı

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi önünde; aralarında kadın öğrencilerin de olduğu muhalif 6 öğrenci, 20 kişilik faşist bir grubun saldırısına uğradı. Saldırıda yaralanan öğrenciler Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde ilk yardım servisinde tedaviye alındılar.

Saldırıya dair bilgi veren bir öğrenci, Ülkü Ocakları menşeli grubun taciz ve saldırılarının bir aydır devam ettiğini ve fiziki boyuta ulaştığını ifade etti. Öğrenci, okulda yemekhane çıkışında sürekli bu grup ile karşılaştıklarını, tehdit ve saldırılarına maruz kaldıklarını belirtti.

Beyazıt Gazetesi’nde yer alan saldırıya dair haberde, saldırgan grubun başında Hukuk Fakültesi’nde öğrenim gören Alper Eroğlu isimli şahıs olduğu belirtiliyor.

İstanbul Üniversitesi Eşitlik Topluluğu ve kadın öğrenciler, Alper Eroğlu isimli şahsın kendilerine tecavüz tehdidinde ve hakaretlerde bulunduğunu açıkladı.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur