Ekoloji Birliği Kadın Meclisi’nden 25 Kasım dolayısıyla açıklama: “Kadını ve doğayı katleden aynı”

Ekoloji Birliği Kadın Meclisi, 25 Kasım dolayısıyla yayımladığı basın metninde ekoloji ve kadın mücadelesi veren tüm kadınları selamlayarak “Kadını doğayı katleden, tüm yeryüzünü bir yok oluşun eşiğine getiren sistem ile mücadelemiz bitmeyecek. Zafer yeryüzünün oluncaya dek” dedi

Ekoloji Birliği Kadın Meclisi’nden 25 Kasım dolayısıyla açıklama: “Kadını ve doğayı katleden aynı”

Ekoloji Birliği Kadın Meclisi, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü dolayısıyla “Kadını doğayı katleden aynı” başlığı ile basın metni yayımladı.

Açıklamada “25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’nde dünyanın dört bir yanında doğa ve kadın hakları için mücadele eden, yeryüzünün, kadının ve gelecek nesillerin yıkıcı bir çağın kurbanları olmasının önünde duran, eril zorbalığın, tahakkümüyle baskın kıldığı bu sistemin dayatmasına boyun eğmeyen kadınlara selam olsun” denildi.

Açıklamada son olarak şu ifadeler kullanıldı:

İran’da ataerkinin şeriat ile hakim kılındığı erkine ve zulmüne başkaldıran, yaşamı pahasına özgürlüğünün peşinden giden, hunharca tüm dünyanın gözü önünde katledilen kız kardeşlerimizin, rüzgarda savrulan saçları, yeryüzünün özgürleşmesi, daha yaşanır ve sürdürülebilir bir gezegen olması için verdiğimiz mücadelenin bayrağıdır. Kadını doğayı katleden, tüm yeryüzünü bir yok oluşun eşiğine getiren sistem ile mücadelemiz bitmeyecek. Zafer yeryüzünün oluncaya dek.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur