DİSK, İstiklal’de patlama yerini ziyaret etti: Korku iklimine teslim olmayacağız

İstiklal’de yaşanan patlama yerini ziyaret eden DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, saldırılarla yaratılmak istenen korku iklimine teslim olmayacaklarını belirterek, olayın takipçisi olacaklarını söyledi

DİSK, İstiklal’de patlama yerini ziyaret etti: Korku iklimine teslim olmayacağız

Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu ve beraberindeki heyet, 13 Kasım’da İstanbul Beyoğlu İstiklal Caddesi’nde meydana gelen bombalı saldırının yaşandığı yeri ziyaret etti. Taksim Meydanı’ndan patlamanın yaşandığı yere kadar sessiz yürüyüş yapan sendika üyelerinden oluşan heyet, patlamanın olduğu yere gelerek saldırıda yaşamını yitirenler anısına karanfil bıraktı.

Burada konuşan Çerkezoğlu, yaşanan katliamı lanetleyerek bu tür saldırılara alışmayacaklarını aktardı. Bu tür saldırılarla yaratılmak istenen korku iklimine teslim olmayacaklarını ifade eden Çerkezoğlu, “Bilinsin ki her zaman hakikatin ve adaletin takipçisi olacağız. Yitirdiğimiz arkadaşlarımıza, çocuklarımıza sözümüz olsun ki DİSK olarak, her zaman her yerde katliamlara, savaşlara karşı duracak insana, emeğe ve yaşama sahip çıkacağız. Ve yine sözümüz olsun ki, bu topraklarda adaletin, demokrasinin, barışın ve kardeşliğin egemen olduğu emeğin Türkiye’sini hep birlikte kuracağız” dedi.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur