ÇHD davasında Kozağaçlı, Soylu’nun bazı fotoğraflarını hatırlattı

Çağdaş Hukukçular Derneği (ÇHD) Genel Başkanı Selçuk Kozağaçlı ile birlikte ÇHD üyesi toplam 21 avukatın yargılandığı dava devam etti. Kozağaçlı, İstanbul 18. Ağır Ceza Mahkemesi'nin Silivri'deki salonunda dün başladığı esas hakkındaki savunmasını bugün bitirdi. Yarın saat 10.00'da duruşmaya Avukat Oya Aslan'ın beyanlarıyla devam edilecek

ÇHD davasında Kozağaçlı, Soylu’nun bazı fotoğraflarını hatırlattı

Çağdaş Hukukçular Derneği (ÇHD) Genel Başkanı Selçuk Kozağaçlı ile birlikte ÇHD üyesi toplam 21 avukatın yargılandığı davanın dün başlayan karar duruşmasına bugün devam edildi.

Duruşmada savunma yapan Selçuk Kozağaçlı, bazı fotoğraflarının iddianamede, “terör örgütü yöneticisi olduğunun delili” olarak öne sürüldüğünü belirtirken, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun kamuoyuna yansıyan bazı tartışmalı kişilerle fotoğraflarını anımsattı. Kozağaçlı, mahkeme heyetine, “Şimdi elinizi vicdanınıza koyun, Süleyman Soylu mu daha düzgün bir adam ben mi daha düzgün bir adamım” dedi.

Soma davasının da aralarında bulunduğu çok sayıda davada yoksul insanların davalarını üstlendiğini anlatan Kozağaçlı, “26 senelik avukatım. Toplam kazancım, kiralardan sonra, 100 bin lira, 200 bin lira değildir” diye konuştu.

Kozağaçlı, “adil yargılanma hakkının ihlal edildiğini” açıklayarak başlattığı ölüm orucunda hayatını kaybeden avukat Ebru Timtik’in “hukuksuzluğa şahit olmak anlamında ‘şehit’ olduğunu” belirtti ve davadaki asıl hükmü canını ortaya koyarak Timtik’in verdiğini savundu.

Avukat Barkın Timtik, Kozağaçlı’nın söylediklerine ek olarak “Hayatımda aldığım en doğru karar Halkın Avukatlığını yapmaktı. Yaptıklarımdan en ufacık bir pişmanlık dahi duymuyorum” dedi.

Oya Aslan da savunmasına başladı.

Yaklaşık 6,5 yıldır tutuklu yargılanan Kozağaçlı, İstanbul 18. Ağır Ceza Mahkemesi’nin Silivri’deki salonunda dün başladığı esas hakkındaki savunmasını bugün bitirdi. Duruşmalar cuma gününe kadar sürecek.

Duruşmaya yarına kadar ara verildi. Yarın saat 10.00’da duruşmaya Avukat Oya Aslan’ın beyanlarıyla devam edilecek.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur