Bahçeli Esad’la görüşülmesi gerektiğinde ısrarcı: Askeri operasyon yetmez, diplomatik mücadele eylem planı hazırlanmalı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada Suriye'nin kuzeyinde devam ettirilen operasyonların tek başına yeterli gelmeyeceğini, Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad ile de görüşülmesi gerektiğini yineledi

Bahçeli Esad’la görüşülmesi gerektiğinde ısrarcı: Askeri operasyon yetmez, diplomatik mücadele eylem planı hazırlanmalı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada savaş gündemine ve muhalefetin tavrına değindi.

Altılı Masa’nın açıklamalarında içerisinde örgüt ismi geçirmeden yaptığı ‘teröre karşı tavır’ açıklamalarını eleştiren Bahçeli, muhalefeti HDP ile ‘ilişkili’ olmakla suçladı. Bahçeli, özellkle Altılı Masa içerisinde İyi Parti gibi kendisini daha sağda konumlandıran kesmin ittifaka dair iç gerilimini derinleştirme stratejisini sürdürüyor.

Gezi benzetmesi

Bahçeli İstiklal Caddesi’nde 6 kişinin ölümüyle sonuçlanan bombalı saldırıyı Gezi eylemlerine benzeterek “İstiklal Caddesi saldırısı, tıpkı Gezi Parkı gibi, tıpkı 6-8 Ekim olayları gibi, büyüyen ve güçlenen Türkiye’yi terör aparatlarıyla engelleme, geriye düşürme, istiklali üzerinde kuşku uyandırma tertibi ve girişimidir” dedi.

Esad’la görüşmeye yeşil ışık

Bahçeli, Suriye’nin kuzeyinde devam ettirilen operasyonların ‘haklı’ ve ‘gerekli’ olduğunu söyledi. Askeri operasyonu yetersiz bulan Bahçeli, “diplomatik mücadele eylem planı” hazırlanması gerektiğini ifade ederek daha önce Esad’la görüşülmesi gerektiğine dair sözlerine gönderme yaptı. Bahçeli konunun sadece bir güvenik sorunu olmadığını aynı zamanda üst düzey siyasi, ekonomik ve diplomasi sorunu olduğunu vurguladı.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur