25 Kasım öncesinde İranlı kadınlar için söylediler: Baraye

Ankara’da Dikmen Halkevi’nin kadın korosundan kadınların kurduğu Bir Derdi Varlar, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü öncesinde İranlı kadınlar için söz ve müziği Shervin Hajipour'a ait olan Baraye'yi söyledi

Ankara’da Dikmen Halkevi’nin kadın korosundan kadınların kurduğu Bir Derdi Varlar, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü öncesinde İranlı kadınlar için söz ve müziği Shervin Hajipour’a ait olan Baraye’yi söyledi.

İran’da Mahsa Amini’nin öldürülmesinin ardından kadınların öncülüğünde başlayan isyanı selamlayan grup, “Başta İran halkı olmak üzere; tüm direnen halklar için söyledik” dedi

Bir Derdi Varlar kimdir?

Ankara’da Dikmen Halkevi’nde kurulan kadın korosu çalışmalarına devam ediyor. Kadınların sosyal yaşamdan dışlanmasına karşı aynı zamanda bir dayanışma faaliyeti olarak da yürütülen kadın korosu, bu zamana kadar çeşitli etkinliklerde sahne aldı.

Kadın korosundan bazı kadınlar dışarıdan da katılımla “Bir Derdi Varlar” adıyla bir grup kurdu. Bu zamana kadar mevcut parçaları söyleyen grup, kendilerinin yazıp besteledikleri parçaları da söylemeye başladı.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur