Mersinli kadınlar gözaltındaki gazeteciler ve tutuklanan Şebnem Korur Fincancı için sokakta: “Susmuyoruz”

Mersin Kadın Platformu, yaptığı basın açıklamasıyla Mezopotamya Ajansı ve Jinnews muhabirlerinin gözaltına alınmasına ve TTB Merkez Konseyi Başkanı Şebnem Korur Fincancı'nın tutuklanmasına tepki gösterdi

Mersinli kadınlar gözaltındaki gazeteciler ve tutuklanan Şebnem Korur Fincancı için sokakta: “Susmuyoruz”

Mersin Kadın Platformu’nun çağrısıyla Pozcu’daki Koton önünde buluşan kadınlar Mezopotamya Ajansı ve Jinnews muhabirlerinin gözaltına alınmasına ve TTB Merkez Konseyi Başkanı Şebnem Korur Fincancı’nın tutuklanmasına tepki gösterdi.

Kadınlar Mahsa Amini’yi öldüren zihniyetle, Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi’nin Süleymaniye kentinde gazeteci Nagihan Akarsel’i öldüren, gazetecileri işkenceyle gözaltına alan ve TTB Merkez Konseyi Başkanı Şebnem Korur Fincancı’yı tutuklayan zihniyetin aynı olduğunu ifade etti.

Açıklmanın sonunda ise şunlar söylendi:

Bilinsin ki hakikatı her zaman arayan Nagehan’ın kalemi de, mesleğinin sorumluluklarını onurluca yerine getiren TTB Başkanı Şebnem Hoca’nın sesini de asla susturamayacaklar. Gazeteci kadın arkadaşlarımızın gerçeği yazmasını asla durduramayacaklar. Kadın mücadelemizi asla durduramayacaklar. Nasıl ki kadın mücadelesinin bir sonucu olarak 595 gün sonra Aysel Tuğluk’u aldıysak diğer tutsak arkadaşlarımızı da alacağız.

Bu saldırılar karşısında dün ve bugün olduğu gibi karşınızda duracak, direnecek ve örgütlü mücadelemizi yürütmeye devam edeceğiz.

Bugün dünyada haykırılan Jin Jiyan Azadi sloganını susturamayacaksınız. Biz gerçekleri sokak sokak, fabrika fabrika , kongre kongre söylemeye devam edeceğiz. Kadınları operasyonlarınızla, baskılarınızla, linç kampanyalarınızla, karalama çalışmalarınızla sindiremeyeceksiniz.

Biz kadınlar hayatın her alanındayız! Avukat kadınlar, gazeteci kadınlar, sağlık emekçisi kadınlar olarak bugün yine buradayız! Adliyelerden , ofislerden, kampüslerden, evlerden çıkıp geldik. Birlikte güçlüyüz!

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur