Bursa’da Elif Aydın davasında hem katile hem de taksiciye ceza geldi

Bursa’da boşanma aşamasında olduğu Elif Aydın’ı zorla bindirdiği takside silahla vurarak öldüren Hüseyin Ömer Aydın hakkında ‘ kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma’ suçundan verilen beraat kararı Yargıtay tarafından bozuldu

Bursa’da Elif Aydın davasında hem katile hem de taksiciye ceza geldi

2020 Şubat ayında Bursa’nın Nilüfer ilçesinde Elif Aydın boşanma aşamasında olduğu Hüseyin Ömer Aydın tarafından çalıştığı işyerinden zorla çıkarılarak taksiye bindirildi. Seyir halindeki takside göğsünden vurularak aşağıya atılan Elif Aydın’ın öldürülmesine dair görülen Bursa 15. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada karar geçtiğimiz mart ayında çıktı. Hüseyin Ömer Aydın ‘kasten öldürmek’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı. Mahkeme cezada herhangi bir indirim uygulamadı. Taksici ise beraat etti.

Hüseyin Ömer Aydın hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası Yargıtay tarafından onanıp kesinleşti. Yargıtay hem taksici hem de Hüseyin Ömer Aydın hakkında yerel mahkemenin ‘kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma’ suçlarına dair verdiği beraat kararlarını ise Elif Aydın’ın avukatlarının talebi üzerine bozdu.

Bursa 15. Ağır Ceza Mahkemesi Yargıtay’ın ilamına riayet ederek yeniden gördüğü davada Hüseyin Ömer Aydın ve taksici hakkında hapis cezası verdi. Hüseyin Ömer Aydın ‘kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma’ suçundan takdir indirimi yapılmadan 8 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Taksici ise yine aynı suçtan 4 yıl 2 ay hapis cezası aldı. Temyiz yolu açık olan bu iki karara da dair davanın avukatları Yargıtay’ın verilen beraat kararlarını bozarak ceza talep etmesinin önemli olduğunu ve bu cezaların da onanacağı yönünde bir karar beklediklerini söyledi.

Kaynak: Bursa Muhalif

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur