Ankara’da YÖK önünde gözaltına alınan üniversiteliye tazminat ödenecek

6 Kasım 2020'de "YÖK kapatılsın, üniversiteler açılsın" diyerek YÖK önüne giden 35 üniversiteli gözaltına alınmıştı. Kendisinin darp edilerek gözaltına alınmasına karşı davacı olan Gülşah Şahin, açtığı tazminat davasını bugün görülen ilk duruşmada kazandı. Ayrıca fakültesinin açtığı disiplin soruşturmasından da davanın sonuçlanmasının ardından ceza verilmemesi kararı Şahin'e tebliğ edildi

Ankara’da YÖK önünde gözaltına alınan üniversiteliye tazminat ödenecek

Öğrenci Kolektifleri çağrısıyla Yükseköğretim Kurulu’nun (YÖK) kuruluş yıldönümü olan 6 Kasım’da, YÖK’ü protesto etmek ve “Üniversiteler AKP teşkilatı değildir” demek için Ankara’da YÖK önüne gitmek isteyen üniversiteliler 6 Kasım 2020’de darp edilerek gözaltına alınmıştı. Kendisinin darp edilerek gözaltına alınmasına karşı davacı olan Gülşah Şahin, açtığı tazminat davasını kazandı. Ayrıca fakültesinin açtığı disiplin soruşturmasından da ceza verilmemesi kararı çıktı.

Üniversiteliye tazminat ödenecek

Mersin Üniversitesi öğrencisi Gülşah Şahin tazminat davası açtı. Davanın ilk duruşması bugün (5 Ekim) görüldü. Davayı kazanan Şahin’e maddi ve manevi tazminat ödenmesi kararı verildi. Ayrıca üniversitenin açtığı soruşturmada da bugün ceza verilmemesi kararı verildi.

İlgili haber:

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur