Urfa’da 300 liralık kırtasiye yardımına 17 bin kişi başvurdu

Urfa Büyükşehir Belediyesi'nin 300 liralık kırtasiye yardımına 17 bin kişi başvurdu ancak belediye yetkilisi yardımın 5 bin kişiye verileceğini ifade etti

Urfa’da 300 liralık kırtasiye yardımına 17 bin kişi başvurdu

Urfa’da her yıl Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan kırtasiye yardımı için bu yıl 17 bin kişi başvurdu. Ağustosun ikinci haftası birçok veli belediyeye bağlı merkez Haliliye ilçesi Paşabağı Mahallesi’nde bulunan Sosyal Yardım Şube Müdürlüğü’ne başvurdu.

Velilerin başvurusunu öğrenci belgesi ile birlikte alan belediye çalışanları yardımın 5 Eylül’de yapılacağını bildirdi. Ancak dün yardımları almak için belediyenin Sosyal Yardım Şube Müdürlüğü’ne giden binlerce kişi yardımın yapılmayacağı cevabı ile karşı karşıya kaldı. Müdürlüğün önünde uzun kuyruklar oluşturan velililer, yetkililerin yardım yapılmayacağı yönündeki açıklamasına tepki gösterdi. Velilerin tepkisi üzerine müdürlüğün önünde birçok zabıta getirildi.

5 bin kişiye verilecek

Sosyal Yardım Şube Müdürlüğü’nde çalışan bir yetkili, iki haftada 17 bin kişinin yardımı almak için başvuru yaptığını belirterek, 5 bin kişiye yardım yapılacağını söyledi. 17 bin kişi başvurduktan sonra yardımı almak için yapılan başvuruların kapatıldığı öğrenildi.

Çanta bin liraya doluyor

Geçen sene 600 TL’ye dolan bir okul çantasının bu yıl yaklaşık olarak bin TL’ye dolduğunu belirten velilerden Vedat Yalçın, “İki hafta önce başvuru yaptık bize okula bir hafta kaldığında öğrenci belgesini alıp gelin denildi. Ben de çocuğumun okul belgesini alıp geldim, şimdi de ‘Öyle bir şey yok’ diyorlar. Bizi içeri almıyorlar. Verecekleri bir kalem, bir çanta ancak onu da vermiyorlar. Diyorlar ‘Evlere göndereceğiz’ ancak hiç ihtimal vermiyoruz. Vermeyecektiniz bari bu kadar millete gelin demeseydiniz yazık değil mi millete bu sıcakta burada toplanmışlar. Yüz kişi geliyor, yüz kişi gidiyor” diye konuştu.

Kaynak: Mezopotamya Ajansı/Emrullah Acar

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur