Mersin Mezitli Tece’deki polisevi önünden çatışma ve patlama sesleri

Mersin'in Mezitli ilçesi Tece Mahallesi'ndeki polisevine düzenlenen bombalı ve silahlı saldırıda 2 polis yaralı olarak hastaneye kaldırıldı. Bomba imha ekipleri bölgede kontrollü patlama ile bombayı imha etti. İçişleri Bakanlığı, bir şüphelinin silahıyla birlikte gözaltına alındığını duyurdu. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, saldırıyla ilgili soruşturma başlatıldığını söyledi

Mersin Mezitli Tece’deki polisevi önünden çatışma ve patlama sesleri

Mersin’in Mezitli ilçesi Tece Mahallesi’ndeki polisevine saat 23.00 sıralarında saldırı düzenlendi. Polisler aracın girmesini engelleyince silahlı çatışma çıktı.

Tece Polisevi nizamiye nöbet kulübesine beyaz renkli bir araçtan uzun namlulu silahla ateş açıldı, ardından polisevine bombalı bir araçla bir saldırı daha oldu. Olayda 2 polis yaralı olarak hastaneye kaldırıldı.

Bölgede bomba imha ekipleri kontrollü olarak patlama gerçekleştirerek bir bombayı imha etti.

Başsavcı olay yerine gelerek incelemelerde bulundu.

İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, polisevine kimliği belirsiz kişilerce saldırı düzenlendiği belirtildi. Açıklamada “Ayrıca polisevinin uzağına bırakılan bir bomba düzeneği de kontrollü bir şekilde patlatılmıştır. Olayla ilgisi olduğu değerlendirilen bir şüpheli silahıyla birlikte gözaltına alınmıştır. Saldırıyı düzenleyenlerin yakalanmasına yönelik çalışmalara devam edilmektedir” denildi.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, saldırıyla ilgili soruşturma başlatıldığını duyurdu. Bakan Bozdağ, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Mersin ili Mezitli ilçesi Tece Polisevi’ne yapılan saldırıda yaralanan polislerimize Rabbimden acil şifalar diliyorum. Mersin Cumhuriyet Başsavcılığı, adlî soruşturma başlatmıştır. Saldırı bütün boyutlarıyla araştırılmakta ve soruşturulmaktadır” ifadelerini kullandı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Mezitli ilçesindeki polisevine yönelik saldırının ardından Mersin’e hareket etti.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur