Kılıçdaroğlu Altılı Masa toplantısı öncesi ön aldı: ‘Benimle misiniz’ diye sordu, İmamoğlu ve Yavaş ‘Yanındayız’ dedi

2 Ekim'de yapılacak Altılı Masa toplantısı öncesinde parti içine seslenen Kılıçdaroğlu 'Benimle misiniz' diye sordu, İmamoğlu ve Yavaş 'Yanındayız' dedi

Kılıçdaroğlu Altılı Masa toplantısı öncesi ön aldı: ‘Benimle misiniz’ diye sordu, İmamoğlu ve Yavaş ‘Yanındayız’ dedi

Fotoğraf: ANKA

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İzmir’de CHP’nin TBMM Grubu Çalışma ve Değerlendirme Toplantısı’nda yine parti içine seslendi. Son dönemde Cumburbaşkanlığı adaylığı konusunda Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş’ın ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun adının daha sık geçtiği dönemde Kılıçdaroğlu’nun bu çıkışı hem parti içine hem de kamuoyuna Altılı Masa’nın adaylık tartışmasına dair bir mesaj oldu.

Daha önce “Benimle olanlarla birlikte yürüyeceğiz” şeklinde parti içine mesaj gönderen Kılıçdaroğlu, 2 Ekim’de yapılacak Altılı Masa toplantısı öncesinde ön aldı. “Benimle misiniz?” diye soran Kılıçdaroğlu’na Yavaş ve İmamoğlu ‘Yanındayız’ diyerek cevap verdi.

Kılıçdaroğlu şunları söyledi:

Hiçbir şey beni inandığım yoldan geri çeviremez. Artık bilmek zorundayım. Siz gerçekten benimle birlikte misiniz? Bazılarınızın sesi çıkmıyor. Bazılarınızın da isteyerek veya istemeyerek zarar verdiğini de görüyorum. Ama artık karar verin. Bu halk düşmanlarını beraber yenecek miyiz, yenmeyecek miyiz? Benimleyseniz, benimle olduğunuzu da artık hissetmek istiyorum.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur