HDP Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel 23 gündür tek kişilik hücrede tutuluyor

HDP Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel, tutuklanmasından beri tek kişilik hücrede tutuluyor

HDP Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel 23 gündür tek kişilik hücrede tutuluyor

HDP Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel, tutuklanmasından beri tek kişilik hücrede tutuluyor.
Mart ayında dokunulmazlığı kaldırılan Halkların Demokratik Partisi (HDP) Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen bir soruşturma kapsamında 2 Eylül’de İstanbul’da gözaltına alındı. Gözaltına alındığı sırada kötü muamele ve polis şiddetine maruz kalan Güzel, 3 Eylül’de tutuklanarak Silivri Cezaevi’ne gönderildi.

Güzel, tutuklandığı günden bugüne tek kişilik hücrede tutuluyor. 23 gündür tek kişilik hücrede tutulan Güzel’i, avukatı Veysi Eski iki gün önce ziyarete etti. Güzel’in moralinin ve sağlığının iyi olduğunu belirten Eski, Güzel’in aynı davadan yargılanan bir kadın tutuklunun yanına geçmek için 3 kere dilekçe verdiğini belirtti. Şuana kadar Güzel’in talebine dair yazılı bir dönüşün olmadığını belirten Eski, ancak cezaevi yönetimi tarafından sözlü olarak Güzel’e olumsuz dönüş yapıldığını söyledi.

Eski, Güzel’in tecritten kaynaklı ciddi anlamda zorlandığını, odasında radyo ve televizyonun olmadığını ifade etti. Eski, aynı zamanda Güzel’e gönderilen kitapların tutuklandığından beri daha yeni verildiğini belirtti.

Kaynak: Mezopotamya Ajansı

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur