Demirtaş ve Mızraklı Mahsa Amini için saçlarını kazıttı: “Baskı ve zulme karşı direnmek sadece kadınların sorumluluğu değil”

Selahattin Demirtaş ve Selçuk Mızraklı, İran'da katledilen Mahsa Amini için saçlarını kazıttı

Demirtaş ve Mızraklı Mahsa Amini için saçlarını kazıttı: “Baskı ve zulme karşı direnmek sadece kadınların sorumluluğu değil”

Edirne F Tipi Kapalı Cezaevi’nde tutuklu bulunan Halkların Demokratik Partisi (HDP) eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ile yerine kayyum atanan Diyarbakır Belediye Eş Başkanı Selçuk Mızraklı, İran’da katledilen Mahsa Amini için saçlarını kazıttı.

Cezaevinden avukatları aracılığıyla mesaj gönderen siyasetçiler, şunları söyledi:

Saçının teli göründü diye İran ‘ahlak polisi’ tarafından katledilen Mahsa Amini’nin acısını yüreğimizin en derininden hissediyoruz. Baskı ve zulme karşı direnmek sadece kadınların sorumluluğu değildir. Kadınların cesurca öncülük yaptığı eşitlik ve özgürlük mücadelesine destek vermek ve İran’da özgürlük için direnen halkın yanında olduğumuzu belirtmek için hücre arkadaşım Dr. Selçuk Mızraklı ile beraber bugün saçımızı kazıttık. Bütün zulüm, zorbalık düzenleri halkın direnişi karşısında er geç yıkılacaktır. Direnenlere bin selam olsun. Mahsa Amini’ye Allah’tan rahmet ailesine ve halkımıza başsağlığı ve sabır diliyor; selamla birlikte dayanışma duygularımızı iletiyoruz.

Kaynak: Mezopotamya Ajansı

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur