‘CHP’nin gazetecisi’ tutmadı, başka dosyadan: Gözaltına alınan Mersin Büyükşehir Belediyesi yöneticisi tutuklandı

Mersin'deki polisevi saldırısını üstlenen PKK, saldırıyı gerçekleştiren kişinin Soylu'nun iddia ettiği Dilşah Ercan olmadığını ifade etti ama saldırının ardından gözaltına alınan Mersin Büyükşehir Belediyesi yöneticisi hakkında başka bir dosyadan tutuklama kararı verildi

‘CHP’nin gazetecisi’ tutmadı, başka dosyadan: Gözaltına alınan Mersin Büyükşehir Belediyesi yöneticisi tutuklandı

Mersin’deki polisevi saldırısının ardından Süleyman Soylu saldırıyı gerçekleştiren iki kişiden birinin Dilşah Ercan olduğunu iddia etmişti.

Ercan’ın 2012’de CHP’nin hazırladığı tutuklu gazeteciler raporunda yer alması üzerine operasyonlar Mersin Büyükşehir Belediyesi yöneticilerine kadar genişletildi. Ancak saldırıyı üstlenen PKK saldırının, İçişleri Bakanlığı tarafından kamuoyuna duyurulan Dilşah Ercan’ın değil, Dilara Ürper ve Emel Feremez Hisen tarafından gerçekleştirildiğini ifade etmişti.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, sosyal medyadan yaptığı açıklamada gözaltına alınan daire başkanı hakkında başka bir dosyadan tutuklama kararının verildiğini ifade etti.

Ne olmuştu?

Mersin’in Mezitli ilçesinde Tece Mahallesi’ndeki polisevine yapılan saldırının ardından İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Mersin’e gitmiş ve saldırının PKK tarafından yapıldığını açıklayarak, saldırıyı gerçekleştiren iki kişiden birinin Dilşah Ercan olduğunu iddia etmişti.

Daha önce Azadiya Welat Gazetesi’nde muhabirlik yaparken tutuklanan Ercan’ın 2012’de CHP’nin hazırladığı tutuklu gazeteciler raporunda yer alması üzerine iktidar medyası CHP ve HDP’yi hedef almıştı. Saldırının ardından kentte düzenlenen operasyonlarda Mersin Büyükşehir Belediyesi’nde yöneticilik yapan bazı kişiler ile Dilşah Ercan’ın aile fertlerinin de aralarında bulunduğu 52 kişi gözaltına alınmıştı.

Mersin Büyükşehir Belediyesi yöneticilerinin ev baskınlarının görüntüleri medyaya bir propaganda mazlemesi olarak servis edildi.

Saldırıyı üstlenen PKK saldırının, İçişleri Bakanlığı tarafından kamuoyuna duyurulan Dilşah Ercan’ın değil, Dilara Ürper ve Emel Feremez Hisen tarafından gerçekleştirildiğini ifade etti.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur