TSK’den Suriye ordusuna bombardıman: Çok sayıda asker yaşamını yitirdi

Urfa Birecik’teki Çiçekalan Hudut Karakolu’na yönelik saldırının ardından TSK, Kobanê’nin batı kırsalındaki Çarikli (Çarıklı) köyünde bulunan Suriye ordusu mevzilerini vurdu. TSK’nin kara-hava bombardımanı sonucu en az 22 Suriye askerinin yaşamını yitirdiği öne sürülüyor

TSK’den Suriye ordusuna bombardıman: Çok sayıda asker yaşamını yitirdi

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun “Suriye muhalefeti ile rejim arasında barışın olması gerektiği” yönündeki açıklamaları sonrası “Türkiye-Suriye ilişkilerinde yeni döneme mi geçiliyor?” tartışmaları sürerken, sahada taraflar arasında gerilimi yükseltecek gelişmeler yaşanıyor.

Sabah saatlerinde Gaziantep’in Karkamış ilçesine sınırın Suriye tarafından havan mermileri atıldı.

Gaziantep Valisi Davut Gül, Twitter hesabından yaptığı açıklamada “Karkamış ilçemize terör örgütü PYD/YPG tarafından havan mermisi atılmıştır. Ölü ya da yaralı bulunmamaktadır. Saldırıya misliyle karşılık verilmiştir” ifadelerini kullandı.

Urfa’da hudut karakoluna saldırı

Urfa’nın Birecik ilçesine bağlı Çiçekalan Hudut Karakolu’na düzenlenen saldırıda ise bir askerin yaşamını yitirdiği, dört askerin de yaralandığı bildirildi.

Çiçekalan Hudut Karakolu’na yönelik saldırının ardından TSK, sınırın Suriye tarafındaki Kobanê’nin kent merkezi ile batı ve doğu kırsalındaki birçok noktaya bombardıman gerçekleştirdi.

Suriye ordusu mevzisi vuruldu

TSK’nin, Çiçekalan Hudut Karakolu’nun karşısında yer alan Çarikli (Çarıklı) köyündeki Suriye ordusu mevzilerini kara-hava bombardımanıyla vurduğu bildirildi.

Kuzey Haber Ajansı (NPA), Kobanê’nin batı kırsalındaki Çarikli’ye yönelik TSK bombardımanı sonucu en az 22 Suriye askerinin yaşamını yitirdiğini öne sürdü.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur