Şırnak’taki mesire alanına Millet Bahçesi yapılıyor

Mali Destek Programı kapsamında Şırnak İl Özel İdaresince projelendirilen mesire alanı bakımsızlıktan çöp haline geldi. Şırnak Belediyesi'ne devredilen ve TOKİ tarafından ihaleye çıkarılan mesire alanına Millet Bahçesi yapılacak

Şırnak’taki mesire alanına Millet Bahçesi yapılıyor

Şırnak’ta 2014 yılında Dicle Kalkınma Ajansı (DİKA) Kentsel ve Çevresel Alt Yapının İyileştirmesi ve Mali Destek Programı kapsamında Şırnak İl Özel İdaresince projelendirilen ve 2018 yılında tamamlanan mesire alanı bakımsızlıktan çöplük haline geldi. 2018 yılında 5 milyon TL harcanan mesire alanı İl Özel İdaresi’nin tahsisi kaldırılarak Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından Şırnak Belediyesi’ne devredildi.

Mesire alanı 17 Ağustos’ta Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından ihaleye çıkarılacak. Mesire alanının etrafı genişlettirilerek yeni projeyle “Millet Bahçesi” yapılacak. Yeni projenin maliyetinin ne kadar olacağı henüz bilinmezken, projede; “Millet Kıraathanesi, servis birimleri, büfe, biyolojik gölet, spor tesisleri, çim etkinlik alanı, spor alanları, çocuk oyun alanları, biyoloji gölet, yürüyüş parkuru, bisiklet yolu, etkinlik alanı, otopark ve satış birimleri” yer alacağı belirtildi.

Kaynak: Mezopotamya Ajansı

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur