Sarıgazi Halkevi Bülteni 3. sayı çıktı: “Direnişi büyütelim”

Sarıgazi Halkevi'nin, aylıklık olarak çıkarmaya başladığı yerel bültenin 3. sayısı çıktı.Bültende Sarıgazi'de yapılacak etkinlikler ve mücadele alanlarına dair bilgi ve yazılar yer alıyor

Sarıgazi Halkevi Bülteni 3. sayı çıktı: “Direnişi büyütelim”

Sarıgazi Halkevi’nin, aylıklık olarak çıkarmaya başladığı yerel bültenin 2. sayısı çıktı.Bültende Sarıgazi’de yapılacak etkinlikler ve mücadele alanlarına dair bilgi ve yazılar yer alıyor.

Bültene buradan ulaşabilirsiniz.

“Direnişi büyütelim”

Her geçen gün memleketin gündemi iktidarın dört bir yana saldırıları ile değişiyor. Bir köşede ormanların, parkların katledilmesi üzerine ortaya atılan çılgın “mega projeler”, bir köşede kadınların hayatını hedef alan fetvalar, bir köşede temel ihtiyaçlarda fahiş artışlar, bir köşede ayrımcılığı örgütleyen politikalar… Tabloyu böyle çizmeye başlayınca işin içinden çıkmak mümkün değilmiş gibi hissediyoruz ve adeta hiç dağılmayacak karanlık bulutlar dolanıyor üzerimizde. Fakat mesele halkın karşısında dikilenlerin kim olduğunu, ne olduğunu ve bizlere neler yaşattığını bilmek kadar tüm bunları dağıtacak olanların yine bizler olduğunu unutmamaktır. Bunca zamandır iktidara karşı eylemde bulunmak kenarda dursun insanca yaşam veya çalışma hakkını talep etmek dahi iktidar tarafından suçlanmak, provokatör veya terörist ilan edilmek hatta gözaltı ve tutuklamalara maruz bırakılmak gibi sonuçlarla karşı karşıya kalmak anlamına geliyor. Şüphesiz ki hal böyle olunca değiştirebilir bir güce sahip olduğumuzu unutuyoruz ya da unutmaktan da öte artık böyle bir gücümüzün kalmadığına inandırılıyoruz. Oysa işler bu kadar da iktidarın istediği gibi gitmiyor. Her geçen gün iktidara karşı her ne olursa olsun direnmeyi tercih edenlerin sayısı artıyor. Direnişlerin etkisi büyüyor.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur