Marmaris’teki Milli Park’ın korunması Sinpaş GYO’ya teslim edildi: Dilekçe verildi, toplantı çağrısı yapıldı

Marmaris Ekolojik Mücadele Komitesi yaptığı açıklamada Marmaris'teki Milli Park'ın Kızılbük'ü talan eden Sinpaş GYO'ya teslim edilmesinin kabul edilemez olduğunu ve Marmaris Milli Parklar Müdürlüğü'nün suça iştirak ettiğini belirtti

Marmaris’teki Milli Park’ın korunması Sinpaş GYO’ya teslim edildi: Dilekçe verildi, toplantı çağrısı yapıldı

Marmaris Milli Parklar Müdürlüğü, personel yetersizliğini gerekçe göstererek Milli Park’ın korumasını Sinpaş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’na (GYO) emanet etti.

Marmaris Ekolojik Mücadele Komitesi, yaptığı açıklamada Marmaris Kent Konseyi’nin Marmaris Milli Parklar Müdürlüğü’ne bir dilekçe gönderdiğini hatırlatarak Milli Park’ın içerisinde bulunan Kızılbük beldesini talana açan Sinpaş GYO’ya parkların tesliminin kabul edilemez olduğu ifade edildi.

Açıklamada Muğla 3. İdare Mahkemesi’nin Sinpaş GYO’nun otel ve konut projesine verilmiş olan “ÇED gerekli değildir” kararını iptal ettiği hatırlatılarak Marmaris Milli Parklar Müdürlüğü’nün mülkün korumasını kendi üstüne almaması durumunda işlenecek suçlara iştirak edeceği belirtildi.

Parkların onu en iyi şekilde koruyacak olan Marmarislilere ve Marmaris Ekolojik Mücadele Komitesi’ne emanet edilmesi gerektiği belirtilen açıklamada, “13 Ağustos 2022 Cumartesi, saat 10:00’da Marmaris Kent Konseyi’nde son gelişmelerle ilgi değerlendirme ve mevcut ruhsatlarla ilgili yapacağımız bilgilendirme toplantısı yapacağız” denildi.

İlgili haberler:

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur