Hisseler satıldı, Kayı İnşaat işçileri haklarını istiyor

Kayı İnşaat'ın Gaziantep Şehir Hastanesi hisseleri resmi olarak satılınca aylardır alacakları için mücadele eden işçiler, kendilerine sunulan bahanenin ortadan kaltığını ifade edip haklarını istedi

Hisseler satıldı, Kayı İnşaat işçileri haklarını istiyor

Kayı İnşaat’ın konkordato süreci devam ederken işçiler mücadelesiyle en büyük eşiği aştı. İşçilerin aylardır alacaklarına kavuşmak için hisse satışını bekliyordu. Kayı İnşaat’ın sahibi olduğu Gaziantep Şehir Hastanesi hisseleri dün resmi olarak satıldı ve satış bedeli yatırıldı.

Patronun bu zamana kadar bahane ettiği satışın ardından işçiler, haklarını almaya yakın. İşçilerin üyesi olduğu İnşaat-Sen, yaptığı açıklamada şunları söyledi:

Her engeli mücadelemiz ile kaldırdığımız bu uzun süreli kavgamızın sonunda büyük bir eşiği daha aştık. Geldiğimiz aşamada, Gaziantep Şehir Hastanesi hisselerinin satışı için gerekli süreç tamamlandı. Kayı İnşaat’ın hisseleri 16 Ağustos 2022 Salı günü resmi olarak satıldı.

Bugüne kadar birliğimize, birlikte edindiğimiz deneyimlere, kolektif aklımıza, haklılığımıza güvenerek geldik. Hiçbir detayı atlamadan adım adım ilerlettiğimiz mücadelemiz bitmedi. Şimdiki aşama, gerekli işlemlerin hızla yapılması ve işçi alacaklarının derhal ödenmesi.

Gaziantep Şehir Hastanesi hisselerinin satışında taraf olan Kayı İnşaat, Sağlık Bakanlığı, Cumhurbaşkanlığı, alıcı şirket Rönesans Holding, alacaklı bankalar ve tüm alacaklılar; hala bu sürecin sorumlusudur. Kayı İnşaat işçilerinin alacakları ödenmeden, “bu iş bitti” denemez. Kayı İnşaat işçileri alın terinin karşılığını kuruşu kuruşuna alana kadar mücadelemiz sürecek.

Kayı İnşaat işçisi kardeşler, birliğimize sıkı sıkıya sarılmaya devam edelim.
Karda kışta yılmadan mücadele ettik.
Bu kavgayı mutlaka kazanacağız.

Bu vesileyle tüm patronlara bir kez daha hatırlatıyoruz, işçilerin birliği yağma saltanatınıza son verecek. Ne haklarını gasp etmeye ne de işçilerin sırtlarından geçinerek semirmeye devam edemeyeceksiniz.. Kaçsanız da tüm varlıklarınızı kaçırsanız da inşaat işçilerinin hakkını yiyemeyeceksiniz.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur