Antalya’da eski eşine falçata ile saldırarak yaralayan failin tutuklu yargılaması devam edecek

Abdurezzak Aydın, 11 ay önce boşandığı eşi Meral Demir Fesli ve eski eşinin evlendiği Erden Fesli’ye falçata ile saldırmıştı. Aydın tutuklanarak cezaevine gönderilmişti. Açılan davanın ilk duruşması görüldü. Antalya 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmada hakim fail Aydın'a taraf davrandı. Demir'in avukatı hakime itiraz etti. Antalya Kadın Platformu'nun takip ettiği duruşmada fail hakkında tutuklu yargılamanın devamı kararı verildi. Dava eylül ayına ertelendi

Antalya’da eski eşine falçata ile saldırarak yaralayan failin tutuklu yargılaması devam edecek

6 Nisan 2022 günü Antalya’nın Kepez ilçesinde Abdurezzak Aydın, 11 ay önce boşandığı eşi Meral Demir Fesli’nin yanına iki çocuğunu görmeye gitti. Abdurezzak Aydın, kapıyı içeriden kilitledi. Yanında taşıdığı falçata ile eski eşi Meral Demir Fesli ile Erden Fesli’ye saldırdı. Kanlar içinde bulunan Fesli çifti, ilk müdahalenin ardından ambulanslarla hastaneye götürülürken, saldırgan Aydın olay yerinde gözaltına alarak polis merkezine götürdü. Daha sonra saldırgan Aydın tutuklanarak cezaevine gönderildi. Olayla ilgili dava açıldı.

Antalya Kadın Platformu’nun takipçisi olduğu davanın ilk duruşması bugün (18 Ağustos) Antalya 4. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü. 8 Temmuz günü Cumhuriyet Savcısının hazırladığı iddianamede “Müştekilerin beyanları, şüphelinin ikrara yönelik beyanı, bilgi sahibi beyanları, olayda kullandığı silahın niteliği, darbe sayısı, şüphelinin hedef aldığı vücut nahiyesi ve müştekilerde meydana gelen yaralanmanın mahiyeti, şüphelinin olay öncesi müştekileri öldürmekle tehdit etmesi, şüphelinin planladğı suçu işlemeden önce makul bir süre geçmesi, şüphelinin gerçekleştirmeyi planladığı fiili belirlenmiş kurgu dahilinde icra etmesi, bilgi sahipleri beyanlarınca şüphelinin müştekilere yönelik eylemi gerçekleştireceğinden bahisle konuşmalar yapması, şüphelinin müştekilere husumet beslemesi, şüphelinin olay yerine cebinde falçata ile gelerek ikamet kapısını kimsenin müdahale etmemesi amacıyla içeriden kilitlemesi dikkate alındığında şüphelinin, müştekileri tasarlayarak öldürme kastı ile hareket ettiği ancak eyleminin teşebbüs aşamasında kaldığı tüm dosya kapsamından anlaşıldığından, şüphelinin açık yargılamasının mahkemenizce yapılarak, üzerine atılı, yukarıda sevk maddeleri yazılı müşteki Erden’e yönelik tasarlayarak kastan öldürmeye teşebbüs, müşteki Meral’e yönelik boşanmış eşe karşı tasarlayarak öldürmeye teşebbüs suçlarından cezalandırılmasına karar verilmesi kamu adına talep ve iddia olunur” denildi.

 

Tasarlayarak öldürmeye teşebbüs ile yargılanan Abdurezzak Aydın duruşmaya tutuklu bulunduğu cezaevinden SEGBİS ile bağlandı. Hakim, faile taraf olarak “Senin de eski eşin, orada esnafsın, gören olmuştur balkonda, sen de o şekilde girmiş olabilirsin eve” gibi söylemlerde bulundu. Demir’in avukatı duruşmada taraf davrandığını söyleyerek hakime itiraz etti. Hakim de toplumsal normlara göre cevap verdiğini ileri sürdü.

Duruşmada Aydın’ın tutuklu yargılamasına devam kararı verildi. Dava Eylül ayına ertelendi.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur