Antalya’da CHP’li Kumluca Belediyesi boğa güreşi düzenliyor: “Bu çağdışı zulümden vazgeçin”

Hayvan Hakları İzleme Komitesi, Antalya'da CHP'li Kumluca Belediyesi tarafından şenlik adı altında boğa güreşinin düzenlenmesine tepki göstererek, "Bu çağdışı zulümden vazgeçilmesi ve güreşin iptal edilmesi çağrısında bulunuyoruz aksi halde tüm yasal girişimlerde bulunacağız" dedi

Antalya’da CHP’li Kumluca Belediyesi boğa güreşi düzenliyor: “Bu çağdışı zulümden vazgeçin”

Antalya’da CHP’li Kumluca Belediyesi tarafından şenlik adı altında 20 ve 21 Ağustos’ta boğa güreşinin düzenleneceği duyuruldu. Antalya Barosu Hayvan Hakları Kurulu tarafından ise boğa güreşine dair kanunen gerekli izinlerin alınmadığı belirtildi.

Konuya dair sosyal medya hesabından açıklama yapan Hayvan Hakları İzleme Komitesi (HAKİM), çağdışı zulümden vazgeçilmesi ve güreşin iptal edilmesi çağrısında bulundu.

“Folklorik amaçlı gösterilere izin verilebileceği” maddesine dayanılarak şiddetsiz bir dövüşün mümkün olduğu yönünde algıların yapıldığını ve bu yönde alınacak herhangi bir kararı tanımayacaklarını belirten HAKİM, “Bu yanlıştan dönülmesi çağrısında bulunuyoruz, aksi halde Hayvan Hakları Kurulu ile birlikte tüm yasal girişimlerde bulunacağız. Hayvanlara bu işkenceyi çektirmeye hakkınız yok!” dedi.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur