Türkiye Vegan Yaşam Kampı’na “ayrımcılık karşıtı olma ilkesi nedeniyle” mühür: #VeganKampYasaklanamaz

Türkiye Vegan Yaşam Kampı'nın yapılması planlanan kamp yerine mühür vuruldu. Bugün anlaşılan başka bir kamp yerine de tekrar mühür vuruldu. "Ayrımcılık karşıtı olma ilkesi nedeniyle" jandarma aracılığı ile mühür vurulan kamp yerlerinin ruhsatı bahane edildi. Kamp yerlerine "Kaymakamlık kararı var" denilerek bir tebligatta bulunulmadan mühür vurulması üzerine Türkiye Vegan Yaşam Kampı sosyal medya hesabından "Gerçekçi olmayan, hukuksuz sebeplerle resmi hiçbir açıklama olmaksızın fiili olarak etkinliğe yasak koyulmaya çalışılıyor. Bizler kampı yapma irademizi sürdürüyoruz" dedi

Türkiye Vegan Yaşam Kampı’na “ayrımcılık karşıtı olma ilkesi nedeniyle” mühür: #VeganKampYasaklanamaz

Türkiye Vegan Yaşam Kampı, “ayrımcılık karşıtı olma ilkesi nedeniyle” Çanakkale Dada Kamp’ta yapılması planlanan kamp yerine ruhsat bahanesi ile jandarma tarafından “Kaymakamlık kararı var” denilerek bir tebligatta bulunulmadan mühür vuruldu. Daha sonra anlaşılan başka bir özel kamp yerine de jandarma gelerek yine ruhsat bahanesiyle mühür vurdu. Ancak Türkiye Vegan Yaşam Kampı tüm engelleme girişimlerine rağmen kampı yapacaklarını duyurdu.

Türkiye Vegan Yaşam Kampı ayrımcılık karşıtı ilkeyi benimsediği için saldırı altında. Kamp için anlaşılan iki ayrı işleymeye de jandarma aracılığı ile mühür vurulduğu kampın sosyal medya hesabında paylaşıldı.

Vegan Kamp ekibi sosyal medyada şu paylaşımda bulundu:

Kampımız en temel ilkesi olan ayrımcılık karşıtı olma ilkesi nedeniyle yani ırkçılığa, LGBTİ fobiye, cinsiyetçiliğe türcülüğe karşı olduğu icin saldırı altında. Anlaşmış olduğumuz 2 ayrı işletmeye de jandarma aracılığıyla mühür vuruldu. Gerçekçi olmayan, hukuksuz sebeplerle resmi hiçbir açıklama olmaksızın fiili olarak etkinliğe yasak koyulmaya çalışılıyor. Bizler kampı yapma irademizi sürdürüyoruz.
#Vegankampyasaklanamaz

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur