Nebati aklımızla alay ediyor: Pandemide dibe vuran istihdamı baz alıp “5 milyon yeni istihdam sağladık” dedi

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, pandemi nedeniyle istihdamın dibi gördüğü Nisan 2020'yi referans göstererek "5 milyon yeni istihdam sağladık. Öleceğiz, biteceğiz diyenlere bir kapaktır bu aslında" dedi

Nebati aklımızla alay ediyor: Pandemide dibe vuran istihdamı baz alıp “5 milyon yeni istihdam sağladık” dedi

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Diyarbakır İş Dünyası Buluşması’nda yaptığı konuşmada pandeminin ilk dönemlerinde dibe vuran istihdamı baz alarak 5 milyon yeni istihdam yarattıklarını söyledi. Onlarca işletmenin kapandığı, ücretsiz izinlerin yaygınlaştığı, toplu işten çıkarmaların yaşandığı Nisan 2020’yi referans vererek ekonomi yönetiminin başarılı gösteren Nebati şunları söyledi:

Nisan ayıyla birlikte toplam İstihdamımızı 30,4 milyona çıkardık. Ülkenin tamamı üretiyor ve ihraç ediyor. İstihdamı da en üst düzeye getirmiş durumda. 2020’nin Nisan ayına göre Türkiye 5 milyon yeni istihdam sağladı. Bu bir rekordur. Neye göre? Şom ağızlılara göre; öleceğiz, biteceğiz diyenlere bir kapaktır bu aslında.

“Türkiye serbest piyasadan asla taviz vermeyen bir ülke”

Nebati konuşmasının devamında BDDK tarafından açıklanan son düzenlemelere ‘sermaye kontrolü’ yorumlara yapanları eleştirdi ve şunları söyledi:

BDDK düzenlemesinin amacı son derece açık; krediyi alıyorsanız, üretim yapın, ihracat yapın, ter dökerek para kazanın ama dövize yatırım yapmayın. Şimdi yine sazı ellerine aldı bizim karamsarlar, neymiş devlet müdahale ediyormuş, sermaye kontrol altına alınmış. Türkiye serbest piyasadan asla taviz vermeyen bir ülke. Bu ülke en doğru şekilde 20 yıldır nasıl yönetildiyse bundan sonra da yönetilmeye devam edecek. Türkiye ekonomi modeline uyum sağlayın.

Sendika.Org (Çözümlemeler T24‘ten)

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur