Kadın Savunma Ağı’ndan yaz kampına çağrı: “Feminist bir dünya hayalimizin gerçek olabileceğini biliyoruz”

Kadın Savunma Ağı, iki yıllık bir aradan sonra bu yılki yaz kampı için 3-7 Ağustos’ta İzmir Dikili’de bir araya gelecek. Kadın Savunma Ağı kampta feminist özsavunma siyasetinden, feminist greve, faşizme karşı mücadelede kadın hareketlerinden örgütlenmeye kadar birçok tartışmanın yanı sıra, Flamenko Sevillanas atölyesi, halk oyunları atölyesi, yaratıcı yazarlıktan takı ve örgü atölyesine, sıfır atık atölyesinden geri dönüşüm atölyesine, e-ticaret atölyesinden ekofeminizm, veganlık, LGBTİ+ hareketine dair tartışmalara, aynı zamanda gece kuşları için film izleme atölyesinden şiir sevenlere Didem Madak'a saygı gecesine kadar birçok başlığın düzenleneceğini duyurdu

Kadın Savunma Ağı’ndan yaz kampına çağrı: “Feminist bir dünya hayalimizin gerçek olabileceğini biliyoruz”

Kadın Savunma Ağı, 3 ile 7 Ağustos arasında İzmir Dikili’de kampta buluşmaya çağrı yapıyor:

Kadın Savunma Ağı olarak her sene yaz aylarında Türkiye’nin dört bir yanından gelen kadınları Kadın Yaz Kampı’nda bir araya getiriyoruz.

Pandeminin, pandemiyle birlikte daha da derinleşen yeniden üretim krizinin, ekonomik krizin ve erkek-devlet şiddetinin ve üzerimize yığılan bakım emeğinin ortasında feminist bir dünya hayaliyle tüm kadınlara bir çağrımız var: “Haydi bir kamp yapalım! Sabahı bekleyemeyiz bir ateş yakalım”

Sabahı bekleyemeyiz çünkü kapitalizmin krizinin bir distopya gibi kadınların üzerine çöktüğü bu anda güneşin doğmasını bekleyemeyiz. Bu nedenle güneşi kendi ellerimizle doğurmak için, erkek şiddetine karşı feminist mücadelemizi, ekonomik krize karşı feminist dayanışmamızın yollarını tartışmak ve kendimize bir yol haritası çizmek için ve elbette bütün bunları kendimizi de gözeterek biraz dinlerek biraz da eğlenerek yapmak için 3-7 Ağustos’ta İzmir Dikili’de kampta buluşuyoruz.

Feminist bir dünya hayalimizin gerçek olabileceğini biliyoruz.

Şiddetin her türlüsü, ekonomik kriz, erkek yargı, yoksulluk ve de yoksunluk etrafımızı çepeçevre sarmışken tek ihtiyacımız olan feminist mücadelemiz ve feminist dayanışmamız. Ona ulaşmak içinse bekleyecek gücümüz yok! Birlikte üretip, birlikte tartışacağımız, birlikte düşünüp birlikte eğleneceğimiz kampımıza tüm kadınları bekliyoruz.

Kampımızda feminist özsavunma siyasetinden, feminist greve, faşizme karşı mücadelede kadın hareketlerinden örgütlenmeye kadar birçok tartışmanın yanı sıra, Flamenko Sevillanas atölyesi, halk oyunları atölyesi, yaratıcı yazarlıktan takı ve örgü atölyesine, sıfır atık atölyesinden geri dönüşüm atölyesine, e-ticaret atölyesinden ekofeminizm, veganlık, LGBTİ+ hareketine dair tartışmalara, aynı zamanda gece kuşları için film izleme atölyesinden şiir sevenlere Didem Madak’a saygı gecesine kadar birçok başlık bulunmaktadır. Ayrıca kampa gelenleri sürpriz bir turistik gezi ve son gece de çılgın bir parti bekliyor.

Konaklama, yeme içme ve ulaşım konularında merak ettiklerini sormak için bizi arayabilir ya da formu doldurarak bizim seni aramamızı sağlayabilirsin. Bu hayalin bir parçası olmak isteyen tüm kadınları bekliyoruz.

  • Çağrı metni için buraya tıklayınız.
  • Kayıt formu için buraya tıklayınız.

 

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur