Gezi için “Adalet Nöbeti” sürüyor: “Gezi Direnişini yaratanlara, bugüne taşıyanlara selam olsun”

Gezi Parkı davasında verilen cezalara ve tutuklamalara karşı Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği’nce (TMMOB) ülke çapında başlatılan “Adalet Nöbeti”nin 73. gününde, İzmir (1961-1988) Türkiye İşçi Partisi (TİP) Dostları dayanışma ziyaretinde bulundu

Gezi için “Adalet Nöbeti” sürüyor: “Gezi Direnişini yaratanlara, bugüne taşıyanlara selam olsun”

TMMOB Mimarlar Odası İzmir Şubesinde Adalet Nöbeti’ne katılan TİP (1961-1988) Dostları, yaptıkları kamuoyu açıklamasında, “iktidar dayatmasıyla, asılsız suçlamalar ve uydurma delillerle verilen mahkûmiyet kararını tanımadıklarını” belirtti.

“Gezi direnişinin lekelenmesine izin vermeyeceğiz” diyen TİP (1961-1988) Dostları, hukukun katledildiği bir kararla sonlandırılan Gezi davasında mahkum edilen Mücella Yapıcı, Tayfun Kahraman, Can Atalay, Çiğdem Mater, Mine Özerden, Yiğit Ali Ekmekçi, Hakan Altınay ve Osman Kavala’nın; ülke tarihinin en görkemli, en yaratıcı, en onurlu, dayanışmanın en güzel örneklerinin verildiği ve tüm ülkede milyonların kendiliğinden katıldığı bir halk direnişinin en kararlı, en dirençli ve en cesur bileşenlerinden olduğu kaydedildi.

Açıklamada; Gezi sürecinde yer alan milyonların, 9 yıl sonra hukuksuz kararla sonlandırılan davanın ardından da Gezi’yi, ürettiği değerleri, mücadele ve dayanışmayı yeniden anımsadığına, mahkûm edilen Gezi Direnişi’nin yüz akı bileşenlerine sahip çıktığına ve tüm ülkede dayanışmalarını sergilediğine işaret edildi.

TİP (1961-1988) Dostları, açıklamalarını şöyle tamamladı:

“Mahkûmiyet kararı verilen dostlarımızın yanındayız ve serbest kalıncaya dek yanlarında olmaya devam edeceğiz. Gezi Direnişini yaratanlara, bugüne taşıyanlara, Gezi Direnişi’nde yitirdiğimiz canlara selam olsun.

Gezi Direnişi’nde kaybettiklerimizi saygıyla anıyor, mücadelelerini sürdürerek onurlu duruşlarından vazgeçmeyen ve tutsak edilen arkadaşlarımızı selamlıyoruz.”

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur