Boğaziçi Üniversitesi’nde akademisyenlerin nöbeti 371. gününde: Rektörlükten öğrencilere Marmara Üniversitesi Anadolu Hisarı Kampüsü bilgilendirmesi

Boğaziçi Üniversitesi akademisyenleri her iş günü olduğu gibi bugün de #KabulEtmiyoruzVazgeçmiyoruz diyerek arkalarını 371. kez rektörlük binasına döndüler

Boğaziçi Üniversitesi’nde akademisyenlerin nöbeti 371. gününde: Rektörlükten öğrencilere Marmara Üniversitesi Anadolu Hisarı Kampüsü bilgilendirmesi

Fotoğraf: Ali Aktaş

Boğaziçi Üniversitesi’nde direnişin 1. yılı doldu ve 78. haftası sona ediyor. Bugün (1 Temmuz) direnişin 544. günü.

Naci İnci’nin ilgili kurullarının hiçbiri muhatap alınmadan, kurum iradesi hiçe sayılarak şeffaf olmayan bir şekilde Boğaziçi Üniversitesi’ne rektör olarak atanmasının 309. günü. 30 Temmuz günü düzenlenen destek oylamasında akademisyenlerin yüzde 95 oranında rektör adaylığına karşı olduğu açıklanan İnci’nin Matematik Bölümü tam zamanlı öğretim üyesi Mohan Ravichandran’ı hiçbir gerekçe göstermeden dönem ortasında görevden almasının ise 228. günü.

Boğaziçi Üniversitesi akademisyenleri haftanın her iş günü olduğu gibi bugün de 12.15’te “Kabul etmiyoruz, vazgeçmiyoruz” diyerek arkalarını 371. kez rektörlük binasına döndüler.

Akademisyenler nöbet boyunca ellerinde “Kabul etmiyoruz”, “Vazgeçmiyoruz” yazan dövizler taşıdılar. Boğaziçi Üniversitesi akademisyenleri 371. nöbetlerinin ardından haftanın her son iş gününde olduğu gibi haftalık açıklamalarını okudular.

Rektörlükten Marmara Üniversitesi Anadolu Hisarı Kampüsü bilgilendirmesi

Ayrıca Boğaziçi TV sosyal medya hesabından şunları paylaştı:

Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğü, Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile tahsis edilen Marmara Üniversitesi Anadolu Hisarı Kampüsü ile ilgili öğrencilere e-posta gönderdi.
🔴YADYOK’un taşınması 1 Ağustos’ta başlayacak.
🔴Tüm hazırlık öğrencileri Anadolu Hisarı’nda eğitim görecek.
🔴P1, P2 ve P3 kurları için olan hazırlık yaz okulu Kuzey Kampüs’te devam edecek.
🔴Kilyos Sarıtepe Kampüsü, bundan sonra teknopark ve ar-ge laboratuvarlarına hizmet verecek.
🔴İstanbul dışından gelen öğrencilerin üniversite ilk senelerinde barınma ihtiyaçlarının hızlıca karşılanması amacıyla Sarıtepe kampüsünde yurt ve derslik olanakları sağlanırken, Anadolu Hisarı Kampüsü’ndeki yurt hizmetlerine dair herhangi bir bilgilendirme bulunmamaktadır.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur