Türkiye’nin kontrolündeki Afrin’de zam protestosu: Türk elektrik dağıtım şirketinin binası ateşe verildi

Suriye'nin kuzeyinde bulunan ve Türkiye ve Türkiye'nin desteklediği Suriye Milli Ordusu kontrolündeki Afrin'de elektrik zamlarına karşı başlatılan protesto sırasında Türk elektrik dağıtım şirketi STE'nin binası ve bazı yerel yönetim binaları ateşe verildi

Türkiye’nin kontrolündeki Afrin’de zam protestosu: Türk elektrik dağıtım şirketinin binası ateşe verildi

Fotoğraf: twitter.com/Sharqya_reporte

Suriye’nin kuzeyinde bulunan ve Türkiye ve Türkiye’nin desteklediği Suriye Milli Ordusu kontrolündeki Afrin’de zam protestoları yapıldı. Elektrik dağıtımını üstlenen Türk firma STE Enerji’nin binası ve yerel yönetim binalarının bazıları eylemciler tarafından basıldı. Elektrik fiyatlarına yapılan zamlar ve kesintilerin fazla olması tepki çekiyordu.

Baskında bina ateşe verilirken içerideki bilgisayarlara ve çeşitli eşyalara zarar verildi. Eylemciler tarafından basılan binarın birinde tekmelenen kapının üzerindeki “Afrin Nüfus Müdürlüğü” yazısı dikkat çekti.

ANHA’da yer alan habere göre ilk olarak yürüyüş olarak başlayan eyleme askerlerin ve Suriye Milli Ordusu güçlerinin biber gazı ve gerçek mermiyle saldırmasının ardından eylemler büyüdü. Habere göre eylemde Türkiye’nin Afrin’den çıkmasını talep eden sloganlar da atıldı.

Eylemler El Bab ve İdlib’de de yapıldı.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur