Sezen Ünlü ve bebeğini katleden failin yargılandığı şiddet davasında indirimsiz ceza

Çocuk yaştaki Sezen Ünlü’yü ve karnındaki bebeği katleden Anıl Yolum hakkında daha önce açılan şiddet davasında fail erkeğe indirimsiz ceza verildi

Sezen Ünlü ve bebeğini katleden failin yargılandığı şiddet davasında indirimsiz ceza

İzmir Bornova’da 26 Mart 2021’de çocuk yaştaki Sezen Ünlü’yü ve karnındaki bebeği kesici aletle katleden fail Anıl Yolum’un Sezen Ünlü’ye yönelik “kasten yaralama” suçundan yargılandığı davanın karar duruşması Bayraklı 34’üncü Asliye Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Duruşmada taraf avukatlarının yanı sıra Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı avukatı hazır bulunurken fail ise Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile duruşmaya bağlandı.

Duruşmada fail Anıl Yolum’un avukatı geçen duruşma verilen savcı mütalaasında fail hakkında istenen cezalarda zincirleme hükümlerinin uygulanmamasını, “hakaret” ve “tehdit” suçlarından ise kanıt olmadığı gerekçesiyle beraatini istedi. Sezen Ünlü’nün aile avukatı ise failin indirim yapılmaksızın failin cezalandırılmasını talep etti.

Mahkeme heyeti verilen aranın ardından kararını açıkladı. Heyet daha önce Sezen Ünlü’yü iki farklı zamanda darp ettiği için ‘kasten yaralama’ suçlarından 4’er ay, hakaret suçundan 3 ay 22 gün, tehdit suçundan 6 ay hapis cezası verdi. Kararda indirim uygulanmadı.

İlgili haber:

Kaynak: Jinnews

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur