Posta Dağıtım Merkezi müdürüne ‘işyeri önündeki eylemi engellemedi’ diye sürgün

KESK'e bağlı Haber Sen'in Çankaya Posta Dağıtım Merkezi (PDM) önünde yaptığı ve polisin saldırdığı eylemin ardından Haber Sen üyesi PDM Merkez Müdürü, 'eylemi engellemedi' diye Urfa Siverek'e sürüldü

Posta Dağıtım Merkezi müdürüne ‘işyeri önündeki eylemi engellemedi’ diye sürgün

KESK’e bağlı Haber Sen’in Çankaya Posta Dağıtım Merkezi (PDM) önünde yaptığı ve polisin saldırdığı eylemin ardından Haber Sen üyesi PDM Merkez Müdürü, ‘eylemi engellemedi’ diye Urfa Siverek’e sürüldü. Haber Sen tarafından yapılan açıklamada şunlar söylendi:

Merkez müdürü yasalara uygun davrandığı için sürüldüğü gözden kaçırılmaması gereken bir konudur. Ayrıca bu saldırı kurumumuzda ilk kez yaşanmıştır. İş yeri bahçesinde yapılan kolluk saldırısına PTT A.Ş Genel Müdürlüğü izin vermişse bu da ayrı bir suç unsurudur.

Basın açıklamasına engel olanlar suç işlemiştir. Haksız hukuksuz keyfi uygulamalarla kendi yasalarına uymayan bir yönetim ve iktidarla karşı karşıyayız.

Bilinmelidir ki Habersen olarak, emeğimizin sömürüldüğü, mücadele alanlarımızın yok edilmeye çalışıldığı, sendikamıza, üye ve yöneticilerimize yönelik baskılar karşısında susmuyoruz ve biat etmiyoruz. Fili meşru ve hukuki mücadelemizi sonuna kadar kullanacağımızı bir kez daha paylaşıyoruz.

Ne olmuştu?

Haber Sen Ankara 2 No’lu Şube liyakatsiz atamalar, dayatılan posta dağıtım sayısının artırılması, mobbing gibi sorunlara karşı taleplerini dile getirmek için Çankaya Posta Dağıtım Merkezi (PDM) önünde eylem yaptı. Eyleme polis saldırdı. Haber Sen üye ve yöneticileri polis tarafından darp edildi.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur