KuirMar’ın “Onur Haftası Pikniği”ne gelen tehditler sonrası açıklama: “Okulun öznesiyiz, buradayız ve alışın gitmiyoruz”

Marmara Üniversitesi LGBTİQ+ Dayanışması KuirMar'ın Onur Haftasını kutlamak amacıyla düzenlemek istediği piknik çağrısı dolayısıyla öğrenciler, ülkücü ve İslamcı çeteler tarafından tehdit edilince üniversite bileşenleri ortak açıklama yayımladı

KuirMar’ın “Onur Haftası Pikniği”ne gelen tehditler sonrası açıklama: “Okulun öznesiyiz, buradayız ve alışın gitmiyoruz”

Marmara Üniversitesi LGBTİQ+ Dayanışması KuirMar’ın Onur Haftasını kutlamak amacıyla düzenlemek istediği piknik çağrısı dolayısıyla öğrenciler, ülkücü ve İslamcı çeteler tarafından tehdit edildi. Öğrenciler yaptıkları açıklamada “Okulun öznesiyiz, buradayız ve alışın gitmiyoruz” dedi.

Marmara Üniversitesi öğrencilerinin Onur Haftası dolayısıyla yapmak istedikleri piknik çağrısı hakkında öğrencilere yönelik tehdit sonrası açıklama yapıldı.

Açıklamada şunlar söylendi:

Kadınlara ve LGBTİQ+’lara yönelik nefreti örgütleyen, düşmanlaştıran ve hedef gösteren politikaların gittikçe derinleştiği bu faşizm koşullarında, İstanbul Üniversitesi’nde siyasal islamcıların gerçekleştirdiği saldırıdan sonra Marmara Üniversitesi’nde de edilen insan haklarına aykırı olan bu tehditler tesadüfi değildir.

Oluşturulan bu şiddet sarmalında meşrulaştırmaya çalıştığınız nefrete, fobiye, kriminalleştirmeye, yok sayılmaya hayır diyoruz.

Okulun öznesiyiz, buradayız ve alışın gitmiyoruz.

Marmara Üniversitesi’nin bileşenleri olarak KuirMar’ın ve bütün LGBTİQ+’ların yanında, ülkücü ve şeriatçı çetelerin tam karşısındayız.

LGBTİQ+ hakları insan haklarıdır. Dayanışmayla…

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur