Kadıköy’de LGBTİ+’lara polis saldırısı: Tüm engellemelere rağmen açıklama yapıldı

Kadıköy Yeldeğirmeni'nde Onur Ayı nedeniyle açıklama yapmak isteyen LGBTİ+’lar polis tarafından darp edilerek gözaltına alındı. Tüm engellemelere rağmen daha sonra açıklama yapıldı. Gözaltına alınanlarsa yaklaşık 4 saat sonra serbest bırakıldı

Kadıköy’de LGBTİ+’lara polis saldırısı: Tüm engellemelere rağmen açıklama yapıldı

Onur Ayı’nın gelişi sebebiyle Kadıköy Yeldeğirmeni’nde bir araya gelen LGBTİ+’lar işkenceyle gözaltına alındı. Saat 18.30 civarında Yeldeğirmeni’nde bir araya gelerek Onur Ayı’nın gelişini kutlamak isteyen LGBTİ+’lara polis saldırdı.

LGBTİ+’ları çembere alarak etraflarını saran polisler, birçok LGBTİ+’yı gözaltına alındı. Gözaltına alırken ters kelepçe yapan polisler, polis kalkanlarıyla çevredekilerin görmesini ve görüntü almasını da engellemeye çalıştı.

LGBTİ+’lara çevreden de destek geldi.

Gözaltına alınanlar sağlık kontrolünün ardından Vatan Emniyet’e götürüldü. Hastanedeki sağlık kontrolü esnasında gözaltına alınanların ters kelepçe dolayısıyla ve darp nedeniyle oluşan yaraları görüntülendi.

Gözaltılara ve engellemelere rağmen açıklama daha sonra yapıldı.

Fatih Vatan Caddesi’nde bulunan İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü’nde ifadeleri alınan LGBTİ+’lar gözaltından yaklaşık 4 saat sonra tekrar sağlık kontrolüne götürülerek iki farklı hastaneden serbest bırakıldı.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur