İşçi Filmleri Festivali’nin Anadolu yolculuğunda ilk durak Mersin

Bu yıl 17. kez düzenlenen Uluslararası İşçi Filmleri Festivali (İFF), Mersin’de 2-3-4-5 Haziran tarihlerinde 20 ülkeden 69 filmi, yine sponsorsuz, yarışmasız ve ücretsiz seyirci ile buluşturacak

İşçi Filmleri Festivali’nin Anadolu yolculuğunda ilk durak Mersin

Bu yıl 17. kez düzenlenen Uluslararası İşçi Filmleri Festivali (İFF), Mersin’de 2-3-4-5 Haziran tarihlerinde 20 ülkeden 69 filmi, yine sponsorsuz, yarışmasız ve ücretsiz seyirci ile buluşturacak.

Mersin’de bu yıl festivalde 41 yerli 10 yabancı filme yer verilecek. Bazı filmler Türkiye’de ilk kez festivalle birlikte gösterilecek.

Pandemi nedeniyle son iki yıldır yalnızca online etkinlikler düzenleyen İFF, bu yıl İstanbul ve Ankara’nın ardından 2-3-4-5 Haziran’da Mersin’de yapılacak.

Mersin’de festivalin açılış gecesi 2 Haziran saat 18.30’da Atatürk Parkı Amfi Tiyatro’da düzenlenecek. Açılış filmi “Sıcak Yatak” izleyici ile buluşacak ve Rewşan Çeliker’in de sahne alacağı bir konser olacak.

3-4-5 Haziran’da ise çeşitli salonlarda tüm gün film gösterimleri devam edecek. Reklamsız, sponsorsuz ve ücretsiz bir şekilde gerçekleştirilen festival 2 yılın ardından Mersin halkı ile buluşacak. Festival Mersin Halkevi, 68’liler Derneği, Haçova Kültür Derneği ve birçok gönüllünün emeği ile düzenleniyor. Destekleyen ise birçok sendika, meslek odaları ve belediye var. Festival düzenleme kurulu herkesi açılış gecesine ve diğer gösterim günlerine davet ediyor.

Etkinlik afişi ve programı şöyle:

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur