Dördüncü gün: 4813 futbol sahası kadar orman yandı, gece görüşlü helikopter hâlâ yok

Marmaris'teki orman yangınları dördüncü günde devam ederken toplamda 3400 hektar ormanın yandığı düşünülüyor. Süleyman Soylu'nun gelecek dediği gece görüşlü helikopter dün gece de kullanılmadı

Dördüncü gün: 4813 futbol sahası kadar orman yandı, gece görüşlü helikopter hâlâ yok

Marmaris’teki orman yangınları dördüncü günde devam ediyor. Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün’ün açıklamalarına göre son 12 saatte 180 hektar orman yandı. Bu alan yaklaşık olarak 250 futbol sahasına tekabül ediyor. Toplam yanan ormanlık alanın ise 3400 hektar olduğu düşünülüyor. Bu da 4813 futbol sahasına tekabül ediyor.

Muğla Büyükşehir Belediyesinin bu sabah yayımladığı durum raporu ise şöyle:

Atık merkezine 1 km yakınlıkta

Yangın henüz kontrol altına alınamadı. Datça yoluna doğru yangın ilerliyor. Yangının devam ettiği yere 1 km uzaklıkta Muğla Büyükşehir Belediyesinin atık merkezi bulunuyor. Gürün yangının oraya sıçramaması için belediyenin söndürme araçlarıyla bariyer kurduğunu açıkladı.

Gece görüşlü helikopter hâlâ yok

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu dün (23 Haziran) yaptığı açıklamada “Gece görüşlü helikopter yok diyorlar, dünyada kaç yerde kullanılmış sanki? Ama bu gece veya yarın gece kullanmaya başlayacağız” demişti. Ancak gece görüşlü helikopterler dün gece de kullanılmadı.

Rüzgar etkisi

Bugün şiddetlenecek rüzgarla yangının da etkisinin artacağı öngörülüyor.

Bir kişi tutuklandı

Orman yangınıyla ilgili açılan soruşturmada gözaltına alınan bir kişi tutuklandı. Yapılan açıklamaya göre tutuklanan kişi bölgede ticari bir problem yaşamış.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur