Aydos Ormanı’nda millet bahçesi: Yaşam savunucuları çalışmayı bir kez daha durdurdu

AKP'li Sancaktepe Belediyesi tarafından "Millet Bahçesi" projesi kapsamında ihalesi yapılan Aydos Ormanı belediye ekipleri tarafından yağmalanmaya devam ediyor

Aydos Ormanı’nda millet bahçesi: Yaşam savunucuları çalışmayı bir kez daha durdurdu

AKP’li Sancaktepe Belediyesi’ne bağlı ekipler, iş makinaları ile Aydos Ormanı’nı yağmalamaya devam ediyor. Önceki gün Aydos Ormanı Savunması’na bağlı yaşam savunucularının ormana gelerek çalışmayı durdurması üzerine bugün sabah saatlerinde Sancaktepe Belediyesi’ne bağlı ekipler tekrardan alana gelerek çalışmalara hız verdi.

Ormanda nöbetlerini sürdüren yaşam savunucuları iş makinalarının önüne geçerek çalışmayı durdurdu.

 

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’na bağlı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) Sancaktepe, Samandıra Mahallesi’ndeki Aydos Ormanı’na “Millet Bahçesi ve Millet Bahçesine Ait Sosyal Donatılar İnşaatları İle Altyapı ve Çevre Düzenlemesi” ihalesini 20 Eylül 2021 tarihinde yaptı.

Türkiye Ormancılar Derneği ihalenin ve işin iptali istemiyle dava açtı. Ancak yargı süreci devam ederken proje çalışmaları da devam ediyor. Aydos Ormanı’nda sürdürülen millet bahçesi çalışmalarının hukuksuz olduğunu söyleyen yurttaşlar Aydos Ormanı Savunması ile birlikte süreci takip ediyor ve ormanın tahrip edilmesine karşı çıkıyor.

İlgili haber:

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur