Aydos Ormanı’nda millet bahçesi için ağaç katliamı sürüyor: “Bu da Kuzey Ormanları’nı saran dumansız yangın”

İstanbul Sancaktepe’de bulunan Aydos Ormanı’nda TOKİ ve AKP'li Sancaktepe Belediyesi işbirliğiyle ihalesi yapılan ve inşaatı başlatılan “Aydos Ormanı Millet Bahçesi” tüm itirazlara rağmen devam ediyor

Aydos Ormanı’nda millet bahçesi için ağaç katliamı sürüyor: “Bu da Kuzey Ormanları’nı saran dumansız yangın”

İstanbul Sancaktepe’de bulunan Aydos Ormanı’nda TOKİ ve AKP’li Sancaktepe Belediyesi işbirliğiyle ihalesi yapılan ve inşaatı başlatılan “Aydos Ormanı Millet Bahçesi” tüm itirazlara rağmen devam ediyor. Yaşam savunucularının topladığı itiraz dilekçelerine, yapılan eylemlere rağmen proje için ağaçlar kesilmeye devam ediyor.

Marmaris’te süren orman yangınlarını hatırlatacak şekilde yapılan çalışmaları paylaşan Kuzey Ormanları Savunması şunları söyledi:

Bu da tüm Kuzey Ormanları’nı sarmış durumdaki dumansız orman yangını. Aydos Ormanı mevkilerimizi “millet bahçesi” adı altında an itibariyle bu şekilde işgal ve tahrip ediyorlar. Ormanın alt örtüsünü, aslında canını alıyorlar. Yabanın gıdası ve yuvası olan çalı örtüsünü yok etmeye devam ediyorlar. Bunun ismine de ‘temizlik’ diyorlar. Ormanı kirli betonu temiz gören anlayış Aydos’u tesise çeviriyor. Görüyor musunuz?

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur