Türkiye’de Sinema Toplulukları ilk defa bir araya geldi

Filmkoop – İFF iş birliği ile düzenlenen Sinema Toplulukları Çalıştayı 7 Mayıs’ta saat 14.00-17.00 arasında Kadıköy Sinematek/Sinema Evi’nde gerçekleştirildi

Türkiye’de Sinema Toplulukları ilk defa bir araya geldi

FilmKoop ve Uluslararası İşçi Filmleri Festivali ortaklığıyla düzenlenen “Sinema Toplulukları Çalıştayı” Kadıköy Belediyesi Sinematek/Sinema Evi’nde, geniş bir katılımla 7 Mayıs günü yapıldı. Hem online hem de yüz yüze hibrit olarak gerçekleştirilen çalıştay sonrası sinema topluluklarının sorunlarına çözümler aramak üzere bir oluşum üzerinde ortaklaşıldı.

Filmkoop – İFF iş birliği ile düzenlenen Sinema Toplulukları Çalıştayı 7 Mayıs’ta saat 14.00-17.00 arasında Kadıköy Sinematek/Sinema Evi’nde gerçekleştirildi.

Kars, Samsun, Bandırma, Yalova, Lüleburgaz, ODTÜ Mezunlar Derneği Sinema Kulübü, Akhisar, Sineküp/Öğrenci Kulüpleri Birliği, Filmkoop’tan yönetmenler, Sinema yazarları Sinematek/Sinema Evi’nde yüz yüze, bir çok topluluk ise çevrimiçi olarak katıldılar.

Çevrimiçi olarak katılan topluluklar ise Edirne, Mersin, Kahramanmaraş, Şanlıurfa, Diyarbakır, Artvin, Ardahan, Marmaris, Kuşadası, Ayvalık ASİ, Ankara Sinetopya, Ankara ODTÜ Mezunlar Derneği Topluluk temsilcilikleri kendilerini tanıtıp, sorunlarını dile getirdiler. Katılım sağlayan Filmkoop ortakları, kuruluş amaçlarını ve topluluklarla nasıl bir iletişim içinde olmayı planladıklarını ifade ettiler.

Filmkoop tarafından daha önce kendilerine iletilen formu 40 adet sinema topluluğu doldurmuş, mevcut koşullarını ve sorunlarını forma yazmışlardı. Bu sorunlar ve çözümleri toplantı süresince tartışıldı.

Toplantı sonunda; Kars, Lüleburgaz Bandırma’, Samsun Sinema Toplulukları ve Filmkoop temsilcilerinden oluşan bir komite kuruldu.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur