Şenyaşar ailesinin adalet arayışı 434’üncü gününde: “AKP’li İbrahim Halil Yıldız’ın fezlekesi Meclis’e gönderilsin”

AKP'li İbrahim Halil Yıldız’ın hastanede yaşanan katliamı planlayan 2 kişiden biri olduğunu dile getiren Ferit Şenyaşar, “Hastane davası ile ilgili milletvekili fezlekesinin bir an önce Meclis’e gönderilmesini istiyoruz” dedi

Şenyaşar ailesinin adalet arayışı 434’üncü gününde: “AKP’li İbrahim Halil Yıldız’ın fezlekesi Meclis’e gönderilsin”

Urfa’nın Suruç ilçesinde 14 Haziran 2018 tarihinde AKP Urfa Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınları tarafından eşi ve iki oğlu katledilen Emine Şenyaşar ile katliamdan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın Urfa Adliyesi önünde 9 Mart 2021 tarihinde başlattığı Adalet Nöbeti 434’üncü gününde devam ediyor. Sabahın erken saatlerinde Suruç ilçesinde bulunan evlerinden Urfa Adliyesi önüne gelen aile, “Şenyaşar ailesi adalet köşesi” olarak adlandırılan alanda nöbeti başlattı.

Adalet Nöbeti’nin 434’üncü gününde kesintisiz sürdürdüklerini ifade eden Ferit Şenyaşar, Mezopotamya Ajansı’na “Suruç Devlet Hastanesi’nde organizeli bir katliam yapıldı. Bunu nöbetimizin ilk gününden beridir söylüyoruz. 4 yıl sonra katliamı organize eden milletvekilinin ağabeyi tutuklandı. Katliamı organize eden 2 kişidir. Biri milletvekilinin ağabeyi diğeri de milletvekili Yıldız’dır. En son gözaltı ile birlikte milletvekilinin danışmanı da ifadelerinde açıklıyor. Danışman, ‘Bizi hastaneye yönlendiren milletvekilimizdir. Onun yönlendirmesiyle hastaneye gittik’ diyor. Bu bir itiraftır” diye konuştu.

“Hastane davası ile ilgili milletvekili Yıldız’ın fezlekesinin de bir an önce Meclis’e gönderilmesini istiyoruz” çağrısında bulunan Ferit Şenyaşar, adalet sağlanana kadar nöbetlerini sürdüreceklerini belirtti.

Aile sosyal medya hesabında ise Meclis’in resmi hesabını etiketleyerek, “Adalet Nöbetimiz 434’üncü gününde devam ediyor. Hastane katliamını organize eden iki kişiden biri tutuklandı. Biri de hala Meclis’te yakında fezlekesi Meclis’e gidecektir” mesajını paylaştı.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur